Wystawy: Anatol Martyniuk, Adam Papke, Marek Krystek

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystaw: Anatol Martyniuk, Adam Papke – “Nie tylko pejzaż” – malarstwo, Marek Krystek – “Retrospekcja”. Wernisaż odbędzie się 10 maja o godz.19.00. Prace będzie można zobaczyć do 2 czerwca.

Adam Papke
Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1993 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i iluzjonistycznym, projektowaniem graficznym oraz wystrojem wnętrze. Specjalizuje się w technice akwareli. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą – Niemcy, USA, Kanada, Japonia, Włochy. Członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.
Anatol Martyniuk
Urodzony w 1960 roku w Krzemieńcu. Po zakończeniu szkoły w Krzemieńcu wyjechał na studia artystyczne do Lwowa, gdzie je ukończył w 1982 roku. Od roku 1989 zajmuje się wyłącznie pracą twórczą. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Od wielu lat bierze udział w plenerach międzynarodowych w Polsce, Ukrainie, we Francji, Włoszech. Od 2010 roku jest komisarzem polsko-ukraińskich plenerów w Bieszczadach (Rajskie). W roku 2011 inicjował odrodzenie tradycji Plenerów Krzemienieckich w ramach których odbył się ukraińsko-polski plener malarski i konferencja naukowa we współpracy (w tym pomocy finansowej) z Instytutem IRSA w Krakowie, prowadzonym przez dr. Józefa Grabskiego. Uprawia malarstwo i grafikę.