WYZ(w/n)ANIA” – wystawa malarstwa Romana Przewoźnika

W Galerii Sztuki MOK została otwarta wystawa malarstwa Romana Przewoźnika zatytułowana „WYZ(w/n)ANIA”. Wernisaż otworzył performance artysty oraz Pawła Borka, utalentowanego młodego recytatora, oparty na jednym z wierszy Romana Przewoźnika.

Roman Przewoźnik jest znanym w środowisku dębickim artystką plastykiem, który od wielu lat bierze udział w „Wystawach środowiskowych” organizowanych przez Galerię Sztuki MOK-u. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, projektowaniem graficznym i fotografią oraz scenografią. Od wielu lat tworzy oprawy scenograficzne do oper wystawianych przez Pawła Adamka, który w piątkowy wieczór był również obecny na wystawie Romana Przewoźnika. Tym razem Roman Przewoźnik zaprezentował swoje prace które w większości powstały w bieżącym roku. Abstrakcyjne kompozycje malarskie przemawiają do odbiorcy zarówno wyjątkową formą, jakże charakterystyczną dla autora, ale i treścią, którą podpowiadają tytuły obrazów. Jakże wymowny, a zarazem tajemniczy tytuł wystawy objawia nam swoisty proces powstawania dzieł, do których artysta inspiracji poszukuje w naturze, muzyce, literaturze, czy osobistych doznaniach, ale i w bieżących wydarzeniach dzisiejszego świata.

Więcej na temat twórczości Romana Przewoźnika można znaleźć na jego autorskiej stronie: Roman Art | Roman Przewoźnik (roman-art.pl)

Roman Przewoźnik jest także nauczycielem i od dwudziestu kilku lat pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy. Podkreśla, że praca z dziećmi zawsze była i jest wymagającym, a zarazem motywującym do kreatywnych rozwiązań wyzwaniem. Kontakt z najmłodszymi dostarcza również samemu artyście wielu powodów do twórczych działań. Roman Przewoźnik zaprosił do udziału w wystawie swoją uczennicę klasy piątej – Amelię Kuczyńską, która od kilku lat rozwija swój talent plastyczny pod jego okiem.

Udział w wystawie miał być pewnego rodzaju nagrodą za jej dokonania w dziedzinie plastyki, ale i okazją przedstawienia aspektu sukcesów współpracy nauczyciela i ucznia. Wystawa Romana Przewoźnika stała się zatem wyjątkową okazją prezentacji różnych pokoleń i zwrócenia uwagi na szczególne znaczenie oddziaływania pracy nauczyciela, który zawsze bierze aktywny udział w kształtowaniu osobowości młodego człowieka. Zapraszamy na wystawę, którą można oglądać do 10 grudnia w godzinach pracy Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przy ul. Akademickiej 8.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0