Wzmożone kontrole w ostatnie dni wakacji

Zbliża się koniec wakacji. Od środy dzieci i młodzież rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym. Policjanci, jak co roku prowadzić będą działania, by zapewnić bezpieczeństwo i porządek w okresie ostatnich dni wakacji i w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

W środę, kiedy dzieci i młodzież szkolna rozpocznie zajęcia, policjanci prewencji i ruchu drogowego pełnić będą służbę w rejonach dróg dojazdowych do szkół, gdzie będą nadzorować przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych, obowiązujących przepisów. Będą również kontrolować zachowanie kierujących pojazdami wobec pieszych i przestrzeganie przez nich ograniczeń prędkości jazdy obowiązujących w okolicy placówek edukacyjnych.

Funkcjonariusze zwracają się z apelem do rodziców, by prowadząc swoje pociechy pierwszy raz do szkoły, zwracali im uwagę na zagrożenia, jakie pojawiają się na drodze do szkoły – ruchliwe skrzyżowania, sygnalizację świetlną, przyjmowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego, by uczyli swoje dzieci jak bezpiecznie dotrzeć i wrócić ze szkoły.

Dębicka policja zwraca również uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, by bezpiecznie dotrzeć i wrócić ze szkoły. Ważne jest aby sprawdzić rowery, czy posiadają one niezbędne, wymagane prawem wyposażenie – hamulec, dzwonek, światła i odblaski, zaopatrzmy się w elementy odblaskowe.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi
0Shares
0 0