X Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada i Andrzeja Skrzydlewskiego - ziemiadebicka.pl

X Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada i Andrzeja Skrzydlewskiego


x-miedzynarodowy-memorial-debickich-mistrzow-20171128110955Dzisiaj, 9 grudnia o godz. 16.30 na hali sportowej przy ul. Lisa 2 (obok stadionu Wisłoki) rozpocznie się jubileuszowy X Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada i Andrzeja Skrzydlewskiego.

Memoriał jak co roku będzie doskonałą okazją do przypomnienia sylwetek nieżyjących już znakomitych zawodników związanych z Dębicą , których nazwiska wpisały się na stałe do światowej historii zapasów. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Dębicy  Mariusza Szewczyka oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego  Władysława Ortyla.

Program memoriału:
15.00 – Złożenie wieńców na grobach Kazimierza Lipienia i Ryszarda Świerada (nowy cmentarz przy ul. Cmentarnej)
16.30 – Oficjalne otwarcie
17.00 – Gala Nadziei Olimpijskich
20.00 – Dekoracja

Organizatorzy zapraszają na spotkanie z zapasami, a dla najmłodszych sympatyków dyscypliny przewidziane są upominki od Świętego Mikołaja 🙂

Sponsorem głównym wydarzenia jest firma VENTOR, a organizatorami Urząd Miejski w Dębicy, Starostwo Powiatowe, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy Wisłoka.