XIII Festyn Kulturalno-Rekreacyjny Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota

Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Sołtysi i Rady Sołeckie Gumnisk i Braciejowej, serdecznie zapraszają w dniu 14 lipca 2019 r., o godz. 16.00 do Gumnisk na XIII Festyn Kulturalno-Rekreacyjny pod nazwą „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”. W tym roku w organizację tego przedsięwzięcia włączyło się również Starostwo Powiatowe w Dębicy.

W ramach zawodów w płukaniu złota rywalizować będą reprezentacje Starostw Powiatowych Województwa Podkarpackiego, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Gminy Dębica.

Złotym sponsorem tradycyjnie jest firma Górecki – biżuteria z klasą.

Podobnie jak w roku ubiegłym przedstawiciele starostw walczyć będą o „Złotą Buławę” – nagrodę przechodnią, będącą obecnie w posiadaniu Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Nad prawidłowością przeprowadzenia zawodów czuwać będzie jak co roku Polskie Bractwo Kopaczy Złota ze Złotoryi.

Po raz kolejny organizatorzy zapraszają do zabawy w stylu średniowiecznym, dla uczestników przygotowano pokazy łucznictwa, turniej rycerski, teatr ognia i wiele innych atrakcji.

Oprócz zawodów w Płukaniu Złota zaplanowano również konkurencje zręcznościowo-sportowe, w których do wygrania będą kosmetyki „Latoszyn Zdrój” oraz „Złota Nagroda”, ufundowana przez głównego sponsora Mistrzostw – firmę Górecki – biżuteria z klasą.

źródło: Gmina Dębica