XIV Konkurs Modelarski "Ogniwko" już w Niedzielę Palmową - ziemiadebicka.pl

XIV Konkurs Modelarski “Ogniwko” już w Niedzielę Palmową


ogniwkoPrzez trzy dni, od 23 do 25 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Ogrodowej 20 w Dębicy odbywać będzie się XIV Konkursu Modeli Redukcyjnych “Ogniwko 2018” organizowany przez Koło Historyczno- Modelarskie „OGNIWKO” działające przy ZSE im. Janusza Korczaka w Dębicy. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają juniorów i młodzików uczących się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 24 marca o godz. 11.30 odbędzie się także konkurs historyczny, którego tematyka związana będzie ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 660-leciem lokacji Dębicy.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży modelarstwa jako alternatywy aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijanie zdolności manualnych oraz zainteresowań historycznych i technicznych. Ma on również przyczynić się do wymiany doświadczeń pomiędzy modelarzami. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają zarówno tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z modelarstwem, jak i tych, którzy od lat rozwijają swoje talenty w tej dziedzinie. Każdy z uczestników może zgłosić dowolną liczbę modeli, przy czym w danej kategorii sklasyfikowany zostanie tylko jeden model – ten, który przez Jury oceniony zostanie najwyżej. Podczas oceny prac organizatorzy dodatkowe punkty przyznają także za wykonanie modeli/ dioram w barwach polskich z okresu walk o niepodległość (lata 1918- 1921). Dla zwycięzców w poszczególnych klasach przewidziane są dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dla każdego uczestnika, który nie znajdzie się na podium przewidziany jest dyplom za udział w konkursie oraz nagroda rzeczowa (bez względu na ilość modeli wystawianych w różnych kategoriach).

Konkursowi modelarskiemu będą towarzyszyły dwa wydarzenia: konkurs historyczny i giełda modelarska.
Konkurs historyczny odbędzie się w sobotę 24 marca o godz. 11.30 w budynku ZSE w Dębicy. Jego tematyka związana będzie ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 660-leciem lokacji Dębicy.

W niedzielę 25 marca odbędzie się natomiast giełda modelarska, na którą uczestnicy i nie tylko mogą przynieść modele, akcesoria i literaturę, które chcieliby sprzedać lub wymienić. Prowadzeniem giełdy zajmować się będą osoby wyznaczone przez organizatorów.

Do wystawienia swoich modeli organizatorzy zachęcają także tych modelarzy, którzy nie kwalifikują się wiekowo do udziału w konkursie.  “Zapraszamy do zaprezentowania prac i podzielenia się swoją pasją z początkującymi modelarzami. Chcielibyśmy, aby czas konkursu był nie tylko możliwością wspólnego spotkania się, podzielenia nowymi (i starymi) doświadczeniami ale też, aby młodsi zobaczyli, że ich hobby oznacza nie tylko dobrą zabawę, ale właściwie rozwijane można doprowadzić do najwyższego kunsztu” – mówi Artur Getler, jeden z opiekunów koła historyczno-modelarskiego „Ogniwko” i współorganizator konkursu modelarskiego.

Pozostałe informacje dotyczące konkursu i wszelkie zapytania można uzyskać pod numerem 503 698 352 lub 783 020 286 oraz pod adresem ogniwko@onet.pl lub na fanpage’uhttps://facebook.com/ogniwkodebica

Program konkursu:

piątek 23. 03. 2018r.
godz. 15.00 – 17.00 przyjmowanie modeli.

sobota 24. 03. 2018r.
godz. 8.30 – 11.00 przyjmowanie modeli, giełda modelarska
od godz. 11.15 ocena modeli przez Jury, wystawa konkursowa (do ok. 13.00)
od ok. godz. 11.30 konkurs historyczny

niedziela 25. 03. 2018r.
godz. 10.30 – 13.00 wystawa pokonkursowa
godz. 12.30 – 13.00  ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie nagród
od ok.13.15 –  odbiór modeli

A tak było podczas ubiegłorocznej edycji konkursu – FILM