Z wizytą w nagawczyńskiej pasiece

Miejscowi pasjonaci pszczelarstwa Władysław Święch, Jan Wośko i Zbigniew Jajuga prowadzący Pasiekę „Porzyce” w Nagawczynie 7 października 2021 r. gościli w swoim gospodarstwie dwie grupy społeczne z Gminy Dębica.

W godzinach porannych pasiekę odwiedziła młodzież biorąca udział w projekcie „Bądź EKO- Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska”. Tematem spotkania były „Pszczoły i ich rola”. Pszczelarze opowiedzieli uczestnikom o życiu pszczół oraz ich znaczeniu dla przyrody i człowieka. Młodzież zobaczyła również z bliska rój pszczół w specjalnym, przeźroczystym ulu, w którym mogła odszukać królową.

Po południu w pasiece zawitali Członkowie Klubu Seniora w Nagawczynie. Podczas tego spotkania tematem rozmów były oczywiście również pszczoły, ich znaczenie dla przyrody, niesamowita mądrość w organizacji funkcjonowania ula i pszczelej rodziny, podział ról i pracowitość tych pożytecznych owadów. Na koniec obu spotkań uczestnicy mogli spróbować miodu, który tworzą pszczoły z Pasieki „Porzyce”.

W imieniu samorządu gminy serdeczne podziękowania pszczelarzom za poświęcony czas i podzielenie się swoją pasją złożyła Agata Wiater Radna Gminy Dębica.

Projekt „Bądź EKO- Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska” dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Jednostkami Samorządu Terytorialnego: Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków oraz firmą TIKKURILA POLSKA S.A.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0