Za mało światła w domu? Pomóc mogą świetliki dachowe

Naturalne światło można wpuścić do wnętrza na kilka sposobów. Im jest go więcej, tym lepiej dla domowników – przebywanie w dobrze doświetlonych pomieszczeniach, ma zbawienny wpływ na ludzki organizm. Dlatego tak ważne jest, aby rozsądnie zaprojektować system oświetlenia. Nawet, jeśli nie uda się to na etapie projektowania, nic straconego: nowoczesne technologie dają nam w tym zakresie szereg możliwości. W tym wpisie opowiadamy o jednej z nich. Dowiedz się więcej o świetlikach dachowych!

Alternatywa dla tradycyjnych przeszkleń, czyli świetliki dachowe nowej generacji

Nie w każdym pomieszczeniu możliwe jest zamontowanie okna. Zastosowanie dużych przeszkleń uchodzi za znakomity sposób na wpuszczenie naturalnego światła do wnętrza budynku, ale gdy nie wchodzi w grę, wciąż pozostają inne rozwiązania. Jednym z nich są świetliki dachowe . Stosuje się je między innymi tam, gdzie mamy do czynienia z ciemnymi, słabo doświetlonymi pomieszczeniami, jak korytarz albo poddasze. Montaż świetlików niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Konstrukcje są przemyślane tak, by wprowadzać do wnętrz światło naturalne, a tym samym znacznie ograniczać zużycie energii elektrycznej. W zależności od projektu budynku i układu pomieszczeń, można zastosować świetliki różnego typu. Do najpopularniejszych należą modele tunelowe, nazywane również świetlikami rurowymi. Mechanizm działania jest tu bardzo prosty: wyrób montuje się na dachu płaskim bądź skośnym i za pomocą specjalnej rury odbijającej światło, doprowadza się je niżej. Z racji tego, że świetliki nie tylko odbijają, ale też rozpraszają promienie słoneczne, w efekcie do niedoświetlonego pomieszczenia dociera więcej światła, niż mogłoby zapewnić tradycyjne okno. Całość ma estetyczną, minimalistyczną formę i świetnie wpisuje się w wystrój wnętrz, urządzonych w nowoczesnym, jak też klasycznym stylu.

Więcej światła w domu to lepsze zdrowie domowników. Zainwestuj w świetliki!

Człowiek potrzebuje światła naturalnego do życia. To dzięki niemu nasz organizm produkuje witaminę D i dobrze przyswaja mikroelementy. Przebywając w niedoświetlonych pomieszczeniach czujemy się osłabieni, senni, a nawet przygnębieni. Odpowiednie światło wpływa na nasz nastrój, zaś jego brak może być przyczyną problemów z koncentracją czy depresji. Kiedy więc w domu brakuje światła naturalnego, warto zadziałać w tym kierunku i skontaktować się z producentem świetlików dachowych. Liderem w branży jest firma GULAJSKI, która już od ponad 20 lat zaopatruje w systemy doświetleń klientów z całej Polski. W ofercie znajdują się świetliki punktowe, tunelowe, rurowe, stałe, kopuły świetlne i wiele innych. Są one przeznaczone m.in. do domów parterowych i piętrowych z dachem płaskim lub spadzistym, a także budynków z poddaszem. Skorzystaj z doradztwa ekspertów i sprawdź, jakie rozwiązanie pomoże Ci efektywnie doświetlić wnętrze domu!

Podziel się z innymi
0Shares
0 0