-->

Zaległości czynszowe najemców przekraczają 1 milion złotych. Czy nowelizacja ustawy wpłynie na zmniejszenie zadłużenia najemców mieszkań komunalnych i socjalnych ?

Jak pisaliśmy dzisiaj na portalu 21 kwietnia weszły w życie nowe regulacje dotyczące m.in. weryfikacji dochodów najemców lokali komunalnych i socjalnych. Czy nowe regulacje wpłyną na zmniejszenie zadłużenia najemców mieszkań komunalnych i socjalnych czas pokaże. Obecnie najemcy tych lokali łącznie zalegają Administracji Domów Mieszkalnych ponad 1 milion złotych.

W mieszkaniach komunalnych i socjalnych w Dębicy na chwilę obecną zamieszkują łącznie 1522 osoby. Mieszkania komunalne wynajmuje 1347 osób, natomiast socjalne 175 osób.
„Ogólne zadłużenie na mieniu komunalnym wynosi obecnie 902 219 zł, natomiast na mieniu socjalnym 166 719 zł. Łącznie daje to zadłużenie w kwocie 1 068 938 zł” – mówi Łukasz Paluch, prezes Administracji Domów Mieszkalnych w Dębic.

Zapytany jak widzi kwestię weryfikacji dochodów mieszkańców wynajmujących mieszkania mówi, że teraz w tym temacie ruch jest po stronie Rady Miejskiej, która musi przyjąć stosowne uchwały. „Bez regulacji przez Radę Miejską  nie ruszymy z tematem z miejsca. Na chwilę obecną ADM zajmuje się zarządzaniem zasobem komunalnym i prowadzeniem incaso czynszu, który jest przekazywany do Urzędu Miejskiego w Dębicy” – mówi Łukasz Paluch.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0