Zaśpiewali dla „Najjaśniejszej”

Dzisiaj w ogrodzie Sióstr Służebniczek przy ul. Krakowskiej 15 odbyła Lekcja Śpiewu Patriotycznego w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. We wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych wzięli udział dębiczanie całymi rodzinami.

W ogrodzie Sióstr Służebniczek w drugiej edycji wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i legionowych zgromadziło się kilkaset osób, które przyszły aby wspólnie świętować w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Bardzo licznie, całymi rodzinami na wspólne muzykowanie  przybyli mieszkańcy Dębicy, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych. Wszyscy wspólnie zaśpiewali kilkanaście pieśni legionowych w czym, zwłaszcza w przypadku mniej znanych pieśni pomocny był ekran na scenie na którym były wyświetlane teksty pieśni jak i przygotowany specjalnie na tę okazję dla każdego uczestnika imprezy śpiewnik patriotyczny „Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki ….”.  Wspólne śpiewanie pieśni poprowadzili Paweł Adamek, twórca dębickich oper i Aleksandra Małozięć.

"Rozkwitały pąki białych róż" – lekcja Śpiewu Patriotycznego

"Rozkwitały pąki białych róż" – lekcja Śpiewu Patriotycznego

Opublikowany przez ziemiadebicka.pl Niedziela, 11 listopada 2018

 

Lekcja Śpiewu Patriotycznego w Ogrodzie Sióstr Służebniczek

Lekcja Śpiewu Patriotycznego w Ogrodzie Sióstr Służebniczek Anna Puzio – skarbnik Miasta Dębica i Michał Prażak – sekretarz Powiatu Dębickiego podczas II Lekcji Śpiewu Patriotycznego w Ogrodzie Sióstr Służebniczek wykonali pieśń "Piechota"

Opublikowany przez ziemiadebicka.pl Niedziela, 11 listopada 2018

 

Podziel się z innymi
0Shares
0 0