Ziemia Dębicka: Trochę się pochwalimy – w ciągu roku odwiedziło nas blisko 310 tysięcy osób! Dziękujemy!

Blisko 310  tysięcy osób i ponad 1 300 000 odsłon – to bilans mijającego roku dla portalu ziemiadebicka.pl. Liczba internautów odwiedzajacych nasz portal rośnie z roku na rok i już dawno przekroczyła ilość mieszkańców powiatu dębickiego.

Ziemia Dębicka jest z założenia portalem lokalnym i głównie na tematyce lokalnej się skupiamy. Ale jak pokazują dane z Google Analitics liczba osób, które zaglądają na Ziemię Dębicką jest znacznie większa niż ilość mieszkających w naszym powiecie ludzi. W ciągu minionego roku od 18 listopada 2018 do 18 listopada 2019 roku odwdziedziło nas dokładnie 309 974 osoby. W tym czasie zanotowaliśmy 1 337 877 odsłon. Bardzo miłym dla nas zaskoczeniem jest fakt, że zyskujemy sympatyków poza naszym powiatem.

Najwięcej osób, które nas odwiedzają mieszka oczywiście w Dębicy i powiecie dębickim. Ale z Podkarpacia licznie zaglądają na Ziemię Dębicką mieszkańcy Rzeszowa, Mielca i Ropczyc. Mieszkańcy województwa Mazowieckiego są drugą co do liczebności grupą osób, które zaglądają na nasz portal. Na trzecim miejscu jest sąsiednia Małopolska, a na czwartym województwo Śląskie.

Licznie odwiedzają nas też osoby z zagranicy. Najwięcej z nich mieszka w Wielkiej Brytanii, potem w USA i Niemczech.

Kobiety są największą grupą odwiedzającą nasz portal (52,32 %), panowie stanowią grupę 47,68 %. To nie zmieniło się od początku istnienia Ziemi Dębickiej. Nic też nie zmieniło się jeśli chodzi o wiek naszych Czytelników. Najliczniejsza grupa to ludzie w wieku  wieku 25-34 lat (33,92%), na drugim miejscu jest grupa wiekowa 35-44 (21,52%), a na trzecim 18-24 (20,66%).

– Bardzo dziękujemy za Państwa obecność na Ziemi Dębickiej. Zakładając portal 1 września 2013 roku liczyliśmy, że wielkim sukcesem będzie, jeśli rocznie będzie nas odwiedzać 100 tysięcy osób. Dziś jest to ponad 300 tysięcy, czyli trzy razy tyle ile w bardzo śmiałych marzeniach zakładaliśmy. To dla nas też ogromne zobowiązanie wobec naszych Czytelników, którzy od wielu miesięcy swój dzień zaczynają od porannej kawy i wizyty na Ziemi Dębickiej. Dokładamy starań, aby jak najlepiej spełniać te oczekiwania – mówi Krzysztof Czuchra, redaktor naczelny portalu Ziemia Dębicka.

Materiały statystyczne podano w oparciu o raport wygenrowany przez stronę Google Analics za okres 18 XI 2018 – 18 XI 2019 roku.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0