Złożono już ponad 380 wniosków na Mieszkanie Plus w Dębicy

Ponad 380 wniosków wpłynęło po dziesięciu dniach naboru. Na najemców czeka 201 mieszkań. Pierwszym etapem rekrutacji zajmuje się Urząd Miejski w Dębicy. Za drugą część naboru będzie odpowiadała już spółka PFR Nieruchomości. Najemcy zostaną zweryfikowani pod kątem zdolności czynszowej. Pierwszy etap rekrutacji potrwa do końca maja.

Osiedle przy ul. Ratuszowej to trzy 4-kondygnacyjne  budynki, w których znajdują się mieszkania o zróżnicowanej strukturze – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie 51 mkw. – Wychodzimy naprzeciwko mieszkańcom Dębicy i powiatu dębickiego. Nabór odbywa się elektronicznie. Do tego wybiera się załączniki po lewej stronie w magistracie i tam też składa się wypełnione dokumenty. Mamy przeszkolone osoby, które służą pomocą w razie wątpliwości czy pytań – mówi Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

Pierwszeństwo w naborze mają m.in. osoby, które nie są właścicielami mieszkania ani domu jednorodzinnego oraz obecni lokatorzy mieszkań komunalnych. Premiowane będą również rodziny z dziećmi, niepełnosprawni czy też osoby odprowadzające podatek dochodowy w Dębicy. – Jestem pewna, że cała infrastruktura, plac zabaw, parkingi  wraz z przynależną zielenią  będą sprzyjać dobremu  zamieszkiwaniu – podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S. A.

Inwestycja powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego i jest pierwszą na Podkarpaciu. Średni czynsz w Dębicy wyniesie 23,6 zł/mkw. Do tego dochodzi zaliczka na poczet opłaty eksploatacyjnej. W pierwszym roku jest prognozowana na 5,5 zł/mkw. My mamy czynsz rynkowy a nasze mieszkania są atrakcyjne przez dopłaty, które można otrzymać dzięki współpracy z samorządem. Z takiego wsparcia można korzystać przez 15 lat.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0