Zosia z Kozłowa dziękuje za dar serc

Mała mieszkanka Kozłowa z Gminy Dębica – Zosia Kokoszka, ciężko doświadczona przez los i zmagająca się z ostrą białaczką szpikową mogłaby  długo zapamiętać rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka , który niedawno odbył się na „Jeziorze Kozłowskim”, gdyby była na nim obecna. Niestety przeszkodziła jej w tym choroba. Z tego powodu tylko duchem była  ze swoimi rówieśnikami  podczas ich zabawy na zainstalowanych na tę okoliczność dmuchańcach, pływaniu kajakiem, pokazów sprzętu strażackiego czy wspólnego grillowania.  

W poniedziałek w siedzibie Urzędu Gminy Dębica organizatorzy przekazali Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych przy GOPS Dębica zebrane środki finansowe.  Na ręce rodziców Zosi trafi kwota 5826,13 zł zebrana podczas akcji pomocowej. Zostanie ona przeznaczona na dalsze leczenie Zosi w Klinice Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie, gdzie poddawana jest chemioterapii. Leczenie dziewczynki jest długotrwałe i wymaga dojazdów do szpitala, wizyt u specjalistów i kosztownych leków oraz suplementów.

Zarówno Zosia jak i jej rodzice z całego serca dziękują wszystkim, którzy otwarli dla niej serca i swoje portfele. Szczególe słowa podziękowania kierują do pozostałych organizatorów tego wydarzenia czyli do druhów z OSP w Kozłowie oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0