Zwyrodnialec przywiązał psa do szyny kolejowej skazując go na śmierć. Czworonoga uratowali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Dębicy - ziemiadebicka.pl

Zwyrodnialec przywiązał psa do szyny kolejowej skazując go na śmierć. Czworonoga uratowali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Dębicy


Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dębicy w ostatniej chwili uratowali psa. Właściciel przywiązał czworonoga do szyny.

Interwencja rozpoczęła się od zgłoszenia jakie odebrał dyżurny zmiany Straży Ochrony Kolei w Dębicy. Z Przekazanych informacji wynikało, że do szyny znajdującej się w km. 127.100 linii kolejowej nr 91, tj. przystanek osobowy Ropczyce-Witkowice przywiązany jest pies.

Po zgłoszeniu niezwłocznie skierowano patrol SOK, który na miejscu zauważył kundelka przywiązanego do szyny toru szlakowego nr 1. Funkcjonariusze błyskawicznie uwolnili średniej wielkości czworonoga, a następnie odprowadzili w bezpieczne miejsce.

Kundelek został przekazany do schroniska dla zwierząt w Ropczycach. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach.