Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Chcieli wyłudzić kredyty, wpadli w ręce policjantów

PolicjaPolicjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn usiłujących wyłudzić kredyty na zakupy ratalne. Chcąc uzyskać kredyt zatrzymani złożyli nieprawdziwe ustne oświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu. Do  wyłudzenia nie doszło bo oszustów zatrzymali policjanci. 
Informację o nieuczciwych klientach uzyskali policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Mężczyźni niezależnie od siebie ubiegali się o kredyt na zakupy ratalne sprzętu elektronicznego i AGD. W tym celu, w sobotę składając wnioski kredytowe podali ustnie nieprawdziwe oświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. Gdy ich wnioski były rozpatrywane negatywnie, składali kolejne do innego banku. Do wyłudzenia jednak nie doszło, gdyż oszustów zatrzymali policjanci już następnego dnia gdy ponownie pojawili się w sklepie po decyzję kredytową.
Działając w ten sposób 32-letni mieszkaniec Dębicy, który jak ustalili policjanci jest bezrobotny,  zamierzał wyłudzić kredyty o wartości kilkunastu tys. złotych. Drugi działał w podobny sposób. Jednak składając nieprawdziwe oświadczenia posłużył się cudzymi danymi osobowymi i cudzym dowodem osobistym. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili jego tożsamość. Okazał się nim 24-latek z Żyrakowa. Obydwaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.
Policjanci przedstawią im zarzuty oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 24-latek odpowie dodatkowo za posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.