Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Strażacy uratowali łabędzia, który przymarzł do lodu

łabądxWystarczyło kilka mroźnych dni aby łabędzie, które przebywają na poddębickich żwirach wpadły w kłopoty. A ściślej mówiąc jeden z nich, który przymarzł do lodu. Dzięki strażakom ptak odzyskał wolność.
Ptaki zimujące na zbiornikach w czasie mrozów są narażone na przymarznięcie. Dzieje się to zwłaszcza podczas nocy, gdy przebywają ona na otwartej tafli wody, która pod wpływem temperatury zamarza.  Uwiezionemu ptakowi grozi wówczas śmierć. Padnie z głodu lub zostanie ofiarą drapieżników.  Taki los spotkałby jednego z łabędzi które przebywały na poddębickich „Żwirach”. Ze stada kilkunastu ptaków jeden przymarzł do lodu.  Reszcie udało się odlecieć. Wczoraj dębiccy strażacy uwolnili go z lodu.  Aby tego dokonać strażacy pokonali odległość 100 metrów poruszając się po lodzie przy pomocy sań lodowych. Ptak odzyskał wolność.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.