Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Cudzoziemiec chce mieszkać na Podkarpaciu

IMG_0605651 wniosków o udzielenie zezwoleń na zamieszkanie na czas oznaczony cudzoziemców wpłynęło do wojewody podkarpackiego w 2013 r. Najwięcej wniosków złożyli obywatele Ukrainy (399), Turcji (29), USA (23), Kazachstanu (21), Białorusi  (18), Egiptu (16), Chin (14), Rosji (12), Armenii (11). Jako powód legalizacji pobytu najczęściej wskazywano podjęcie pracy, małżeństwo z obywatelem lub obywatelką RP czy zamiar podjęcia studiów. W minionym roku zakończono prowadzenie 568 spraw, zaś w toku pozostaje 83 sprawy. W  521 sprawach wojewoda podkarpacki wydał  pozytywne decyzje.
 
W minionym roku do wojewody podkarpackiego złożonych zostało także 179 wniosków o udzielenie zezwoleń na osiedlenie się cudzoziemców. Najwięcej wniosków złożyli obywatele Ukrainy (138). Jako powód legalizacji wskazywano najczęściej polskie pochodzenie. W 137 przypadkach zakończono postępowanie, w toku są 42 sprawy. W 105 sprawach wojewoda wydał pozytywne decyzje.
25 cudzoziemców w 2013 r. złożyło do wojewody wniosek o udzielenie zezwoleń na pobyt rezydenta długoterminowego UE. Najwięcej wniosków złożyli obywatele Ukrainy (20). Spośród 20 zakończonych spraw, w 16 – wydane zostały pozytywne decyzje.
 
137 obywateli Unii Europejskiej wystąpiło do wojewody podkarpackiego o wydanie zaświadczenia o zarejestrowaniu pobytu. Najwięcej wniosków złożyli obywatele: Włoch (34), Bułgarii (33), Hiszpanii (14), Wielskiej Brytanii (13). Do najczęstszych powodów legalizacji pobytu należały: praca, małżeństwo z obywatelem lub obywatelką RP.  Natomiast o wydanie dokumentu potwierdzającego prawo stałego pobytu obywatela UE do wojewody wpłynęło 13 wniosków.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.