Previous
Next
Previous
Next

Przybywa mieszkańców gminy Pilzno

pilzno-herbW ubiegłym roku liczba mieszkańców Gminy Pilzno nieco wzrosła. To efekt dodatniego przyrostu naturalnego. Liczba urodzeń w 2013 roku przewyższyła liczbę zgonów.
Na świat przyszło w ubiegłym roku 197 osób, co było liczbą o 45 większą od liczby zgonów (153). Sama liczba mieszkańców wzrosła nawet bardziej, bo o 60 osób, co może świadczyć o korzystnych dla gminy tendencjach migracyjnych.
Dodatni bilans urodzeń w stosunku do liczby zgonów dotyczy 10 spośród 18 sołectw.  Najkorzystniejszy bilans mają Łęki Dolne, Zwiernik i Pilzno. Więcej zgonów niż urodzeń było w sześciu sołectwach. Szczególnie wyraźnie widać to w Parkoszu. W dwóch sołectwach tyle samo osób zmarło, co się urodziło.
źródło; UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.