Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Referendum w Czarnej – zaczynają zbierać podpisy. Franciszek Kużma – mamy już około stu

IMG_9584
Józef Chudy, aby odbyło się referendum odwołujące go z funkcji wójta potrzeba 1032 podpisy.

Do Komitetu Referendalnego w Czarnej dotarła oficjalna informacja określająca ilość potrzebnych podpisów, które są potrzebne aby  przeprowadzić referendum odwołujące wójta gminy Czarna Józefa Chudego. Potrzebujemy ich dokładnie 1032 – mówi Franciszek Kuźma, który został pełnomocnikiem do spraw zbierania podpisów. Mam na to jeszcze blisko sześć tygodni.
Oficjalne pismo o zamiarze przeprowadzenia referendum wpłynęło do Urzędu Gminy w Czarnej oraz Komisarza wyborczego w Rzeszowie 10 stycznia. Kilka dni temu do organizatorów dotarła oficjalna wiadomość o ilości wymaganych podpisów, aby referendum się odbyło. W gminie Czarna uprawnionych do głosowania jest 10 320 osób. Aby referendum mogło się odbyć potrzeba zebrać 10 % podpisów czyli 1032.
Na dzień dzisiejszy, po kilku dniach zbierania podpisów mamy ich już blisko 100 – mówi Franciszek Kuźma. Reakcje ludzi są różne. Bardzo wielu się boi podpisać, bo obawiają się co będzie jak wójt się dowie że popierają referendum. Deklarują jednak, że pójdą zagłosować w referendum. Są też tacy, którzy bez obaw popisują się na liście – to głównie ci, którzy w żaden sposób nie są związani z Urzędem Gminy czy szkołami. Pracują w Dębicy lub Tarnowie lub prowadzą własne biznesy.
Franciszek Kuźma został pełnomocnikiem Komitetu Referendalnego do spraw zbierania podpisów.
Wiemy że wielu ludzi będzie nam trudno dotrzeć bo nie o wszystkich przeciwnikach obecnej władzy wiemy. Dlatego też uruchomiliśmy specjalny telefon pod który mogą dzwonić ci wszyscy, którzy chcieliby złożyć podpis pod wnioskiem o referendum – dodaje Kuźma. Jego numer to   798429989. Wtedy ustalimy w jaki sposób będzie można podpisać się pod wnioskiem. Najczęściej to my przyjeżdżamy do kogoś do domu lub umawiamy się w konkretnym miejscu. Aby złożyć podpis potrzebujemy imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, numer PESEL.  Na wniosku mogą podpisać się tylko osoby zameldowane na terenie Gminy Czarna.  Zapraszamy też do kontaktu wszystkie osoby które chciałyby się włączyć w organizację naszego referendum.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.