Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Czar i magia współdziałania, współpracy, bo razem zdziałamy więcej

razemI tym razem się udało. Dzięki akcji trwającej rok dwie osoby niepełnosprawne otrzymały wsparcie finansowe od Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej – koordynatora akcji zbierania zakrętek w gminie i powiecie. Zarząd stowarzyszenia podkreśla, że – zgodnie ze statutowym celem stowarzyszenia – wszystkie środki z zebranych zakrętek zostały przeznaczone na pomoc finansową Elżbiecie Orkisz z Góry Motycznej i Anecie Milas z Woli Żyrakowskiej po 2500 zł dla każdej. Nikt ze stowarzyszenia nie pobiera wynagrodzenia, a wszystkie osoby, instytucje, szkoły, sklepy, firmy zaangażowane w akcję działają charytatywnie we własnym zakresie organizując transport i gromadząc korki. I to jest czar i magia wspólnego działania, bo zebrać 5 ton plastikowych koreczków przez jedną rodzinę nie jest prostą sprawą, ale jeśli to robi setki, tysiące ludzi, to efekt jest zdumiewający – zwracają uwagę członkowie stowarzyszenia. Najwięcej koreczków zebrała szkoła w Straszęcinie, zdobywając tym samym I miejsce. W nagrodę to jej przedstawiciele wskazali następnego podopiecznego, na rzecz którego będzie organizowane kolejne zbieranie zakrętek z napojów, kawy, kosmetyków, chemii gospodarczej. II miejsce zajęła tym razem szkoła w Nagoszynie, zaś trzecie szkoła w Stasiówce. Na wyróżnienia zasłużyły dwa przedszkola: w Bobrowej oraz Ropczycach, na uznanie zasłużył też sklep Spożywczo-Przemysłowy „Plus” E. Babicz w Straszęcinie oraz „Centrum” Kazimierza Rusina w Żyrakowie. Patronat honorowy nad akcją zbierania zakrętek objął wójt gminy Żyraków, Marek Rączka, który zauważa, potrzebę jej kontynuowania. Każda forma pomocy osobom dotkniętym niepełnosprawnością, by ułatwić ich codzienny trud zmagania się z chorobą jest niezwykle cenna. W akcji stowarzyszenia ważny jest również aspekt ekologiczny w postaci odzyskiwania ogromnych kilogramów plastiku, które trafią z powrotem do obrotu – mówi wójt.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.