Previous
Next
Previous
Next

Marta Pyzińska wygrywa! Na Błyszczówkę będzie prowadzić asfaltowa droga!

IMG_9384Skromna przedszkolanka z Grabin Marta Pyzińska może odnotować kolejny sukces na swoim koncie. Chociaż los mostu o który walczy już kolejny rok jest wciąż niepewny, to dla mieszkańców Błyszczówki wywalczyła asfaltową drogę. Wiele wskazuje na to, że za kilka miesięcy do Dębicy będą oni jeździć asfaltową drogą.
Chodzi o odcinek od mostu kolejowego do drogi Straszęcin – Dębica. Tą gruntową drogą jeździ dziesiątki mieszkańców tzw. Błyszczówki (przysiółka Grabin)  i Rędzin. Kilkanaście dni temu w tamtych okolicach pojawili się geodeci dokonujący pomiarów.
Wójtowi Józefowi Chudemu podczas któregoś spotkania zadałam pytanie w jaki sposób poprawi komunikację mieszkańców Błyszczówki z Dębicą – mówi Marta Pyzińska. Odpowiedział, że zrobi w tym roku drogę asfaltową i uruchomi tam komunikację autobusową. Powiedziałam o tym ludziom, a obietnicę rozgłosiły media. Widzę że Chudy zamierza słowa dotrzymać co bardzo mnie cieszy.
Z nowej drogi na pewno ucieszą się mieszkańcy nie tylko Błyszczówki, ale również Grabin Rędzin, bo dzięki temu znacznie skróci się ich droga do Dębicy.
Z nowej drogi cieszy się również Franciszek Kuźma.
To wymierny efekt naszego referendum – mówi Franciszek Kuźma, członek Komitetu Referendalnego w sprawie odwołania wójta gminy Czarna Józefa Chudego ze stanowiska. Nie ma teraz bardziej pracowitego wójta niż nasz w Czarnej. Teraz w Urzędzie Gminy bywa nawet o godzinie 7.00 rano! Bywa nawet w pracy w sobotę! No i efekty widać. A wystarczyło tylko zebrać 17 osób, które założyły Komitet Referendalny. Lęk przed utratą władzy jest bardzo motywujący dla naszego wójta – śmieje się Kuźma.
Kuźma jest też pełen uznania dla Pyzińskiej.
Marta Pyzińska to naprawdę kobieta z charyzmą – uważa Kuźma. Niby niepozorna przedszkolanka a ma odwagę bez kompleksów rozmawiać z wójtem czy starostą bo wierzy, że to co robi ma sens i jest słuszne. Jak to mówi młode pokolenie „wielki szacun Pani Marto”.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.