Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Poseł Kazimierz Moskal. Chudy zostanie komisarzem w gminie Czarna nawet jeśli odwołają go w referendum

IMG_0326Wczorajsze słowa senatora Zdzisława Pupy i Stanisława Ożoga dziś potwierdza poseł Kazimierz Moskal. Józef Chudy jeśli zostanie odwołany w referendum zostanie powołany na komisarza – mówi Kazimierz Moskal. Ta władza nie pozwoli sobie na utratę nawet tak małej jak Czarna gminy.
Zdaniem posła Moskala taka sytuacja, w której rządząca Polską koalicja PO-PSL traci kilka miesięcy przed wyborami władzę w gminie która rządzi od wielu byłaby ciężkim orzechem do zgryzienia.
W przypadku wygranego referendum nie będą odbywać się wybory na wójta, bo jest za mało czasu – mówi Kazimierz Moskal. W tej sytuacji komisarza w gminie Czarna powoła premier a wskaże go wojewoda. Obecnie w województwie podkarpackim władzę sprawują ludzie z koalicji Po-PSL.  Trudno sobie wyobrazić, aby powołali na komisarza  kogoś z komitetu referendalnego np. pana Franciszka Kuźmę czy Jerzego Sasaka. Powołają swojego człowieka i tym człowiekiem będzie Józef Chudy. Tak czy owak Chudy pozostanie u władzy, przynajmniej do jesieni, nawet jeśli zostanie odwołany w referendum.
Kazimierz Moskal przypomina, że w „modelu warszawskim”, takie informacje „wyciekły” do mediów i zrobił się szum.
Tam też była mowa, że w przypadku odwołania prezydent Warszawy  może ona zostać powołana na komisarza – dodaje Kazimierz Moskal. Referendum się nie udało i nie przekonaliśmy się jak mogło być. Tu też może dojść do takiej sytuacji – w małej podkarpackiej gminie szum w przypadku takiego rozwiązanie byłby zdecydowanie słabszy niż w przypadku Warszawy. Ta władza nie pozwoli sobie na przegraną w Czarnej. Zrobi wszystko aby utrzymać się przy niej, nawet jeśli w referendum ludzie zdecydują inaczej.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.