Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Autobus „Nemo” wozi dzieci na basen

nemioOd kilku tygodni oklejony reklamą Kompleksu Basenów „Nemo” w Pustkowie-Osiedlu autobus przemierza drogi gminy Dębica. Uroczyste poświęcenie autobusu odbyło się 4 marca br. na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego.

Autobus zakupiło Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Paszczynie, by świadczyć również usługi przewozowe. Nowoczesny autobus ma już kilka lat, jednak dzieci, które głównie z niego korzystają podkreślają komfort i wygodę. Autobus kosztował 270 tysięcy złotych.
– Przedsiębiorstwo rozszerzyło działalność o dodatkową usługę i wygrało przetarg na obsługę programów dowozu dzieci na basen – mówi Witold Stanoch, prezes PGO.
Obecnie z dwóch programach nauki pływania korzysta 760 dzieci, które na koszt gminy, pobierają lekcje pływania w Kompleksie Basenów „Nemo” w Pustkowie-Osiedlu.
– Zajęcia mają przede wszystkim pozwolić na rozwój fizyczny dzieci – mówi Stanisław Rokosz, wójt gminy. – W dobie nowych technologii dzieci przesiadują po kilka godzin przy komputerach, wcześniej kilak godzin spędzają w szkolnych ławkach, a rodzice i tak potrafią zwalniać je z wychowania fizycznego. Nasze programy realizowane na basenie pomagają dzieciom walczyć z wadami postawy. Zabawa w wodzie jest na tyle atrakcyjna, że dzieci chętnie korzystają z tych propozycji.
Wójt przyznaje, że w porównaniu z innymi przewoźnikami PGO przedstawiło najtańszą ofertę. – Mam nadzieję, że autobus będzie służył przedsiębiorstwu długo a tym samym, dzieciom mówi Rokosz.
Autobus poświęcił podczas uroczystości ks. Roman Woźny, proboszcz parafii Stanisława Biskupa w Pustkowie-Osiedlu. Bogdan Romaniuk, wicemarszałek województwa podkarpackiego podkreślił rolę gminy w sportowym wychowaniu dzieci. – Sam byłem piłkarzem, wiem jak ważny jest ruch w życiu młodych ludzi – mówił wicemarszałek. W uroczystości uczestniczyli dyrektorzy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Kamiński i Krzysztof  Lipczyński oraz przedsiębiorcy, wśród których nie mogło zabraknąć Janusza Bujaka, właściciela „Autozbytu”, gdzie autobus został zakupiony.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.