Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębica: policjanci podejrzewani m.in. o składanie fałszywych zeznań – materiał RDN Małopolska

PoliceDwoje policjantów z dębickiej jednostki jest podejrzewanych o składanie fałszywych zeznań, fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, tworzenie fałszywych dowodów oraz bezprawne pozbawienie wolności 45-letniego Waldemara O. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez 34-letnią policjantkę i jej o rok starszego kolegę złożył dębicki sąd – informuje Artur Mielecki, wiceprezes Sądu Rejonowego w Dębicy.
Chodzi m.in. o nagranie z komendy. Mamy zapis z rozmowy pani policjantki z oficerem dyżurnym, w którym funkcjonariuszka mówi 'Jeśli on mówi, że on będzie na nas składał, że myśmy mu niby pieniądze ukradli, to pasowałoby go pod przestępstwo zamknąć. To jest pierwszy ślad, że pojawia się przestępstwo w tej sprawie – dodaje. Postępowanie w tej sprawie prowadzi dębicka prokuratura.
Zajmujemy się też sprawą pieniędzy, które miały być w saszetce. Na razie nikomu nie postawiono żadnych zarzutów – zaznacza Jacek Żak, prokurator rejonowy w Dębicy.
W komendzie słyszymy, że opinie okresowe wystawiane tym funkcjonariuszom są pozytywne. Ale na zachowanie 34-letniej funkcjonariuszki dębicka komenda otrzymała dwie skargi w ubiegłym roku i jedną w tym.
Więcej o sprawie w Pulsie Regionu po godz. 16.00
Cały materiał można znaleźć tutaj http://www.rdn.pl/rdn/index.php/wiadomosci/debica/3964-debica-policjanci-podejrzewani-m-in-o-skladanie-falszywych-zeznan
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.