Previous
Next
Previous
Next

Kurs Przewodnikowski „Granatowa Fabryka” zakończony

hercerze-marzecW dniach 7-9.03.2014r. w Zespole Szkół w Brzeźnicy odbył się drugi, a zarazem ostatni biwak Kursu Przewodnikowskiego „Granatowa Fabryka” zorganizowanego przez kadrę kształcącą Hufca ZHP Dębica. Pierwsze szkolenie instruktorskie ZHP ukończyło 18 osób z Dębicy, Jasła, Łańcuta, Pilzna, Przeworska i Rzeszowa.
Kurs przewodnikowski przygotowuje przyszłą kadrę organizacji do realizacji zadań wychowawczych oraz organizacyjnych. Zajęcia prowadzone podczas drugiej części szkolenia koncentrowały się na kształtowaniu umiejętności liderskich, motywowania podopiecznych, rozwiązywania konfliktów, funkcjonowania w obrębie szczepu i hufca, a także na poznaniu zagadnień rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, metody harcerskiej, instrumentów metodycznych oraz ciągu wychowawczego w ZHP.
W niedzielę 9.03.2014r. odbyło się podsumowanie kursu. Uczestnikom wręczono dyplomy ukończenia, książki poszerzające wiedzę metodyczną oraz pamiątkowe przypinki. Komenda kursu wyróżniła też jedną z uczestniczek, biorąc pod uwagę jakość wykonania zadań kursowych, postawę oraz opinię pozostałych uczestników. Nagroda trafiła do Natalii Lewickiej z Hufca ZHP Dębica.
Kurs przygotowała kadra pod kierunkiem hm. Mateusza Cebuli HR, w skład komendy kursu weszli: phm. Justyna Kowalska HR, phm. Karolina Cichowska HR, pwd. Bartosz Krzemień HR i pwd. Filip Krzyżak HO. Na drugim etapie zajęcia prowadzili: phm. Waldemar Marek HR, pwd. Anna Sieprawska HR oraz pwd. Aleksandra Szczepaniak HR.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Szkolenie harcerskich wolontariuszy umożliwiło też wsparcie pozyskane przy współpracy z IBM Polska Sp. z o.o. oraz Firmą Oponiarską Dębica S.A.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.