Previous
Next
Previous
Next

„Dotacja na start” dla Twojej firmy w Dębicy

dotacjaW piątek 7 marca br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyło się spotkanie informacyjne na temat dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Konsultanci Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Rzeszowie przedstawili kryteria i zasady udziału w projektach oraz terminy aktualnych naborów. W spotkaniu wzięło udział 74 osoby. Wszystkich uczestników przywitał Mariusz Trojan – Zastępca Burmistrza Miasta.
W trakcie spotkania Paweł Hayn – konsultant GPIFE zapoznał uczestników z warunkami ubiegania się o dotacje „na start” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 6.2 Promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia dostępnymi w woj. podkarpackim jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, POKL 6.2 przewiduje możliwość dofinansowania inwestycyjnego do 40 tys. zł, które można przeznaczyć na zakup środków trwałych, czyli maszyn, sprzętu, wyposażenia oraz środków transportu, oraz zakup materiałów i robót budowlanych, np. na adaptację pomieszczenia przeznaczonego na działalność. Równolegle można otrzymać tzw. wsparcie pomostowe, czyli środki wypłacane co miesiąc na koszty utrzymania nowo powstałej firmy.
Wiesław Janowski – pracownik Wydziału Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Dębicy przedstawił praktyczną instrukcję, wyjaśniającą jak założyć firmę w kilku krokach.
Po zakończeniu spotkania osoby zainteresowane innymi formami wsparcia z Funduszy Europejskich miały możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych (osoby fizyczne zamierzające założyć działalność gospodarczą lub podnieść kwalifikacje zawodowe, przedsiębiorców, stowarzyszenia, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego) na indywidualne konsultacje dotyczące pozyskiwania dotacji z Funduszy Europejskich.
Na konsultacje zapraszamy w następujących terminach:
28 marca (piątek) w godzinach od 9:00 do 12:00
11 kwietnia (piątek) w godzinach od 9:00 do 12:00
25 kwietnia (piątek) w godzinach od 9:00 do 12:00
9 maja (piątek) w godzinach od 9:00 do 12:00
23 maja (piątek) w godzinach od 9:00 do 12:00
13 czerwca (piątek) w godzinach od 9:00 do 12:00
23 czerwca (piątek) w godzinach od 9:00 do 12:00
Urząd Miejski w Dębicy (ul. Ratuszowa 2), Wydział Przedsiębiorczości, I piętro, pok. 127.
Celem akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.
 
Dodatkowych informacji udziela:
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
al.Ł. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
tel.: 17 747 64 15, 17 747 64 82Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
gpi@podkarpackie.pl
www.pife.podkarpackie.pl
www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.