Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Firma Oponiarska Dębica S.A., Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. i Goodyear EEMEA Financial Services Center Sp. z o. o. ponownie wyróżnione za najlepszą politykę personalną

aoPo raz kolejny Firma Oponiarska Dębica S.A., Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. i Goodyear EEMEA Financial Services Center Sp. z o.o., czyli Centrum Usług Finansowych działające w Dębicy, które obsługuje ponad 27 krajów europejskich, otrzymały certyfikat Top Employers Polska, przyznawany co roku przez międzynarodowy Top Employers Institute1 tym firmom, które prowadzą najlepszą politykę personalną.
Top Employers Institute poddał badaniu przedsiębiorstwa w krajach europejskich, w tym także w Polsce, pod względem polityki personalnej i stosowanych praktyk. W każdej organizacji zostały ocenione świadczenia podstawowe, świadczenia dodatkowe i warunki pracy, szkolenia i rozwój, rozwój kariery zawodowej oraz zarządzanie kulturą organizacyjną.
„Sukces ten ma kilka wymiarów. Pierwszy dowodzi, że zewnętrzne organizacje oceniające pracodawców postrzegają Grupę Goodyear Polska jako wyjątkowe miejsce do rozwoju, wyróżniające się na rynku dobrymi praktykami HR. Po drugie ten sukces wspiera wizerunek Grupy Goodyear jako atrakcyjnego pracodawcy i ułatwia budowanie dla przyszłych pracowników wiarygodnej oferty opartej na wartościach, postawach przywódczych i możliwościach rozwoju. Trzeci wymiar – najważniejszy – dotyczy obecnych pracowników. Podejmujemy konkretne działania, aby ich aktywnie angażować, rozwijać i dawać im poczucie realnego wpływu na biznes. Tytuł Top Employer może być powodem do dumy dla naszych pracowników, dzięki którym budujemy sieć naturalnych ambasadorów – ambasadorów Grupy Goodyear Polska”– powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.
Swoim pracownikom Grupa Goodyear Polska (GGP) oferuje stabilność zatrudnienia, uatrakcyjniany stale pakiet świadczeń, realne możliwości rozwoju w kraju i zagranicą, dba również o harmonię pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Ważnym elementem EVP (ang. Employee Value Proposition) GGP jest kultura organizacyjna oparta na wspólnych wartościach, postawach przywódczych i innowacyjnym sposobie działania. Ta wyjątkowa atmosfera współpracy wpływa na chęć dzielenia się wiedzą, a wspólnym mianownikiem w relacjach pomiędzy pracownikami jest wzajemny szacunek.
Grupa Goodyear Polska osiąga wybitne wyniki biznesowe, będąc liderem rynkowym. W organizacji szczególną uwagę przywiązuje się nie tylko do tego, co pracownicy wypracowują, ale również, w jaki sposób osiągają wyznaczone cele. Wynik jest wypadkową stale rozwijanych kompetencji biznesowych, ale przede wszystkim pożądanych w organizacji postaw takich jak: odwaga, umiejętność budowania zespołów i talentów, efektywna komunikacja, zdolność rozwiązywania problemów i osiągania ponadprzeciętnych wyników.
Wiele działań inicjowanych przez HR ma na celu wspieranie postaw przywódczych i inspirowanie każdego pracownika do przejmowania odpowiedzialności zarówno za rozwój swój, jak i całej organizacji. Najlepszym przykładem tego jest cykl warsztatów dotyczących przywództwa. Wyjątkowe w tym projekcie jest to, że cały program powstał i został zrealizowany przez przedstawicieli działu personalnego we współpracy z Zarządem. Podczas warsztatów pracownicy GGP stworzyli „Good Rules” („Dobre Zasady”), tj. prosto sformułowane zasady efektywnie działającego zespołu oparte na wartościach i postawach przywódczych.
Dzięki konsekwentnej komunikacji i angażowaniu pracowników do dialogu o „Dobrych Zasadach”, GGP może zachować swoją przewagę konkurencyjną na rynku. Dodatkowo, za sprawą pozyskania wsparcia z EFS, GGP inwestowała w szkolenia doskonalące umiejętności i kompetencje pracowników. Przykładem tego jest projekt „Goodyear – dobre lata na rozwój”, który znalazł się na liście beneficjentów programu PARP. Objął on swoim zakresem kilkadziesiąt sesji szkoleniowych dla kadry zarządzającej, specjalistów i pracowników produkcyjnych, w tym szkolenia tradycyjne, e-learningowe, warsztaty i gry symulacyjne. Ponadto firma gwarantuje pracownikom bezpłatne kursy językowe, a także dofinansowanie nauki w szkołach wyższych. Niezależnie od szkoleń zewnętrznych, konsekwentnie rozwija kulturę dzielenia się wiedzą, doświadczeniami i dobrymi praktykami, czego przykładem może być budowana obecnie sieć ekspertów i trenerów wewnętrznych. Działania GGP są wiarygodne i inspirują pracowników do odważnego działania, poszukiwania i proponowania innowacyjnych rozwiązań, angażowania się we wszystkie sprawy organizacji tak, jakby to była ich własna firma.
„Dążymy do tego, aby każdy zatrudniony identyfikował się z celami firmy i jej misją, co w rezultacie zwiększa zaangażowanie pracownika, uwalnia jego potencjał i sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. Zarząd wspiera przejmowanie na siebie odpowiedzialności przez pracowników, podejmowanie przez nich wyważonego ryzyka oraz kwestionowanie status quo. Takie zachowania budują przyszłych liderów, ludzi odważnych, innowacyjnych i nie poddających się, kiedy napotykają trudności w prowadzeniu biznesu” – powiedziała Angelika Ryfińska, Dyrektor ds. personalnych Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.
Top Employers Institute opracował metodologię Top Employers, dzięki której wyróżnia liderów w dziedzinie HRM, przywództwa i strategii. Fundacja Corporate Research Foundation (CRF) powstała 1991 r. jako wspólna inicjatywa środowiska naukowego, dziennikarzy biznesowych, stowarzyszeń handlowych, badaczy oraz międzynarodowych wydawców, w celu pokazania najlepszych praktyk z dziedziny zarządzania HR. Siedziba główna Instytutu CRF znajduje się w Holandii.
„Optymalne warunki pracy zapewniają pracownikom możliwość rozwoju osobistego i zawodowego. Z naszego kompleksowego badania wynika, że Grupa Goodyear Polska tworzy wyjątkowe środowisko pracy i zapewnia szeroką gamę inicjatyw, obejmujących nie tylko świadczenia dodatkowe i warunki pracy, ale także dobrze przemyślany system zarządzania wynikami, spójny z kulturą organizacyjną firmy” – powiedziała Magdalena Kusik, Country Manager Top Employers Institute.
Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 52 zakładach w 22 krajach, w których zatrudnia około 69.000 pracowników. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
Więcej informacji udzielają:
Marta Konopacka
Dyrektor Komunikacji
Grupy Goodyear w Polsce
tel: (22) 571 59 00
fax: (22) 571 59 01
e-mail: marta_konopacka@goodyear.com
Przemysław Barowicz
Biuro Prasowe Dębica S.A.
tel. 601 61 27 98
e-mail: debica@alfacommunications.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.