Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Gabriela Pytel. Uwielbiam jeździć na łyżwach

gabuiGabriela Pytel, ur. 1997 r. , jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych. Przekuła przyjemne hobby- jazdę na łyżwach, w wymagającą poświęceń pasję jaką stał się hokej. Zarówno rodzina jak i trenerzy kibicują jej w doskonaleniu umiejętności gry w hokeja, a dzięki determinacji Gabrysi efekty są doskonałe, co widać podczas treningów i meczy.
Dorota Gawle: Opowiedz o swoich zainteresowaniach.
Gabriela Pytel: Interesuję się rożnego rodzaju sportami i fotografią.
 
DG: Kiedy podjęłaś decyzję o trenowaniu hokeja i dlaczego wybrałaś akurat tę dziedzinę sportu?
GP: Decyzję o trenowaniu podjęłam niecałe 2 lata temu. Uwielbiam jeździć na łyżwach i chodziłam czasem na mecze hokeja, ale jakoś wtedy nie myślałam że będę kiedyś trenować . I pewnego dnia koleżanki ze szkoły zapisały się na hokej, zaproponowały to również mnie i stwierdziłam, że spróbować nie zaszkodzi. Następnego dnia już trenowałam.
 
DG: Ile czasu zajmują Ci treningi i dodatkowe zajęcia związane z hokejem tj. mecze, zgrupowania, treningi siłowe itp.?
GP: Treningi do 2 godzin dziennie. W weekendy jeśli są mecze, też kilka godzin, za ale to zależy tego gdzie się jedzie .
 
DG: Czy towarzyszą temu jakieś wyrzeczenia i czy trudno pogodzić treningi z zajęciami w szkole?
GP: Oczywiście, że wyrzeczenia są. Bywa ciężko, ale jeśli ktoś coś lubi robić, to zawsze znajdzie na to czas.
 
DG: Czy trenerzy są wymagający w równym stopniu do dziewcząt jak i chłopców? Czym różni się gra „damska” od „męskiej”?
GP: Wydaje mi się że jesteśmy traktowane na równi z chłopakami. W damskiej grze nie można grać ciałem, jest troszkę delikatniejsza od gry męskiej.
 
DG: Jak wyglądają relacje między dziewczynami w drużynie, na lodzie i poza nim?
G.P. Szczerze mówiąc to na początku było ciężko, ale teraz trzymamy się razem na lodzie jak i po za nim i mamy ze sobą bardzo dobry kontakt.
DG: Czy w jakikolwiek sposób wiążesz swoją przyszłość z hokejem?
G.P. Chciałabym spełnić swoje marzenia i zagrać w reprezentacji Polski, a następnie kontynuować grę jak długo to możliwe.
DG: Jak bardzo popularny jest hokej wśród Twoich rówieśników?
gabiGP: Mało popularny, szczególnie w Dębicy ;( I szczególnie wśród dziewczyn.
DG: Jak do Twojej pasji odnoszą się rodzice, koleżanki i koledzy, nauczyciele?
GP: Rodzice bardzo mnie wspierają i chcą żebym jak najwięcej osiągnęła. Nauczyciele kiedy dowiadują się, że trenuję hokej, to zawsze są zaskoczeni i pytają czy to nie sport wyłącznie dla chłopców. Znajomi podobnie.
DG: W czym pomaga Ci sport?
GP: Sport pomaga mi przede wszystkim w wyładowaniu emocji w wyluzowaniu się.
DG. Dziękuję za rozmowę
G.P. Dziękuję.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.