Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Gimnazjaliści na progu kariery – VI edycja

gimnazjalisci10

W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbył się VI Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs „Gimnazjalista u progu kariery zawodowej”. Konkurs prowadzony w kilku etapach wygrała ekipa Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Dębicy. Zresztą dębickie gimnazja zdominowały kolejną edycję tego konkursu, gdyż obsadziły cztery pierwsze miejsca. Współorganizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.
Do konkursu zgłosiło się 12 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu dębickiego. Nad konkursem patronat objęli: Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, Władysław Bielawa, starosta powiatu dębickiego i Zbigniew Nosal, prezes Dębickiego Klubu Biznesu. W jury zasiedli Elżbieta Kęsik, dyrektor MOK, Barbara Pelczar-Białek, dyrektor wydziału edukacji starostwa powiatowego, Małgorzata Gargas, dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej, Marzena Socha, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty.
Wśród gości i obserwatorów konkursu byli m.in. Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy oraz dyrektorzy placówek oświatowych powiatu dębickiego i innych instytucji.
Ideą konkursu jest rozbudzenie, szczególnie wśród uczniów klas trzecich gimnazjów, zainteresowania karierą zawodową. Młodzież już na tym etapie swojej edukacji powinna uświadomić sobie jak ważne są decyzje teraz podejmowane, jak duży mają wpływ na ich późniejsze, dorosłe życie. Konkurs wymyśliła i prowadzi go od samego początku Agnieszka Jakubowska-Cetnar, doradca zawodowy w MG nr 1.
Gimnazjaliści musieli wykazać się szeregiem umiejętności i sporym zasobem wiedzy. M.in. mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną pt.: „Nietypowy zawód na współczesnym rynku pracy, który chciałbym wykonywać”, napisać życiorys, list motywacyjny. Każdy zespół losował jedną szkołę ponadgimnazjalną z powiatu dębickiego i zadaniem było przedstawienie reklamy tej szkoły z zaakcentowaniem wybranego kierunku, profilu. Wydaje się, że najbardziej widowiskową i najtrudniejszą częścią konkursu była rozmowa z pracodawcą. Każda grupa miała przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej jednego zawodnika, który ubiegał się o wylosowane wcześniej miejsce pracy. Gimnazjaliści ubiegali się o pracę w policji, banku, przedszkolu. Z tych potyczek wychodzili obronną ręką.
I miejsce zdobyli gimnazjaliści z MG nr 4, na II miejscu znaleźli się ich koledzy z MG nr 1, na trzecim z MG nr 3, na IV – MG nr 2, na V – gimnazjum w Siedliskach Bogusz. Pozostałe gimnazja zostały sklasyfikowane na miejscach od 7 do 12 ex aequo.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.