Jerzy Sasak. Będziemy walczyć o „węzeł pilźnieński” na autostradzie. „Gospodarka, gospodarka, gospodarka” – to główne hasło naszego programu wyborczego.

IMG_0135Wczoraj marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl na konferencji prasowej zorganizowanej w Biurze Poselskim Kazimierza Moskala  powiedział, że jest szansa aby na budowanej właśnie autostradzie powstały nowe węzły. Wspomniał tu o węźle ropczyckim na terenie gminy Ostrów i węźle pilźnieńskim na terenie gminy Czarna. Będziemy walczyć o to aby powstał ten na terenie naszej gminy – mówi Jerzy Sasak, mieszkaniec Czarnej.
To, że nie ma tych węzłów ujętych na tym etapie budowy to zaniedbania ówczesnych władz samorządowych – mówi otwarcie wójt gminy  Dębica Stanisław Rokosz. Ja o węzeł w Pustyni zabiegałem długie miesiące latach 1999 – 2000, gdy projektowana była autostrada. Inni w tym czasie nie potrafili myśleć strategicznie. Teraz się to mści na nich.
W latach 1999-2000 w gminie Czarna rządził nie kto inny tylko Józef Chudy.
Chudy, to nie tylko moje spostrzeżenie, jest antyinwestycyjny i antyrozowojowy – dodaje Rokosz. Wcale nie dziwi mnie, że nie zabiegał o „węzeł pilźnieński”, ale teraz pojawia się szansa aby taki węzeł powstał i grzechem byłoby jej nie wykorzystać.
To będzie nasze główne hasło wyborcze i oś naszego programu dla gminy Czarna – zapowiada Jerzy Sasak. Zjazd z autostrady na terenie gminy Czarna o szansa na rozwój, nowe miejsca pracy i otwarcie gminy na świata.
Ortyl jednak wyraźnie mówił, że to czy węzeł pilźnieński i ropczycki powstanie zależy tylko od samorządów. Wczoraj na spotkaniu z marszałkiem był wójt gminy Ostrów Piotr Cielec, który już zapowiada podjęcie działań zmierzających do utworzenia zjazdu na terenie gminy Ostrów.
Nie wierzę, aby obecne władze w gminie Czarna zabiegały o powstanie tego węzła, bo wtedy w gminie nastąpiłoby ożywienie gospodarcze, wzrosłyby wpływy z podatków i gmina straciłaby „janosikowe” – dodaje Jerzy Sasak. My chcemy dać mieszkańcom alternatywę- jeśli wygramy wybory będziemy stawiać przede wszystkim na gospodarkę i walkę z bezrobociem. „Gospodarka, gospodarka, gospodarka” – to  główne założenie naszego programu wyborczego nad którym obecnie pracujemy. Jak może być jeśli wygra obecny wójt wszyscy mieszkańcy mają okazję zobaczyć na własne oczy i odczuć to na własnej skórze. Mieszkańcy sami będę mieć okazję wybrać swoją przyszłość.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.