Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Marek Rączka. Myślę, że mogę znaleźć dla siebie miejsce w Ruchu Integracji Społecznej

raczkaMarek Rączka, wójt gminy Żyraków mówi, że widzi dla siebie miejsce w nowo powstałym Ruchu Integracji Społecznej. Jeżeli będą realizowane te zamierzenia, które były przedstawiane na spotkaniu założycielskim to może to być dla mnie dobre miejsce – powiedział w rozmowie telefonicznej z nami Marek Rączka.
Trudno nie dostrzec w Ruchu Integracji Społecznej podobieństw do nieistniejącego już ugrupowania „Nasz Dom”. Powstało ono ponad 10 lat temu a jego liderami byli między innymi Józef Chudy,  Bogusław Płodzień oraz nieżyjący już Józef Czernicki. W wyborach samorządowych Nasz Dom w powiecie okazał się zwycięski ale przegrał wszystko i nie zdobył władzy. Przeciw niemu zawiązała się koalicja Wspólnoty Ziemi Dębickiej, PiS, Samoobrony oraz SLD. Starostą został wówczas Stanisław Chmura a jego zastępcą Stanisław Skawiński.
Teraz ta integracja samorządowców przypomina tamte wydarzenia i kto wie jak się potoczą jego losy. Ojcami założycielami Ruchu są Stanisław Rokosz oraz Robert Mucha. Miejsce dla siebie w nim widzi również wójt gminy Żyraków Marek Rączka.
Jakie są nasze jako gminy relacje ze starostwem powiatowym każdy widzi – mówi Marek Rączka. Z kilka miesięcy zostanie uruchomiony węzeł autostradowy w Żyrakowie. Co wtedy będzie? Przecież cały ruch z autostrady będzie tymi kiepskimi drogami, którymi zarządza powiat przebijał się przez naszą gminę i Dębicę do „czwórki”. Przy sporządzaniu strategi rozwoju powiatu nikt  nie zaprosił nas do konsultacji a przecież gmina Żyraków to też część powiatu dębickiego.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.