Previous
Next

Walczyli o tytuł Mistrza Ortografii

dyktando4 marca w DK „Śnieżka” odbył się II Miejski Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Miasta Dębicy. Wzięło w nim udział blisko 90 osób.

W dyktandzie wzięli udział zarówno uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  jak i dorośli.  „W porównaniu z rokiem ubiegłym kiedy dyktando było organizowane po raz pierwszy i wzięło w nim udział około 30 osób w tym  roku liczba zgłoszeń bardzo mile nas zaskoczyła. Do udziału w dyktandzie zgłosiło się aż  90 osób” – mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy.   Zebrani w sali DK Śnieżka uczestnicy dyktanda najpierw wysłuchali całego tekstu, a następnie przez ponad 40 minut przenosili na papier dyktowany tekst.  Jak mówili po napisaniu dyktanda niektórzy z uczestników, którzy brali udział również w ubiegłorocznym dyktandzie dzisiejsze zawierało więcej słów nad którymi  należało się zastanowić. W miejskim dyktandzie wzięli udział zarówno przedstawiciele władz miasta: burmistrz Paweł Wolicki, zastępca burmistrza  Mariusz Trojan , jak i przedstawiciele powiatu dębickiego : Tadeusz Łoś – Kamiński  i Monika Rojek – Kałek. Swoje umiejętności ortograficzne postanowili sprawdzić  także m.in. Jacek Gil, prezes Wodociągów Dębickich, Robert Mazur, dyrektor MOSiR, Roman Rogowski, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM, Andrzej Żaba z Wydziału Organizacji i Administracji UM,  Marzena Kowalska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Paweł Adamek, dyrektor  SP nr 3, Wojciech Iwasieczko, dyrektor SP nr 11, Anna Szczepanik ,dyrektor MP nr 11 i Monika Garduła z T.C. Dębica, Marzena Socha z MOPS. W ubiegłym roku zwycięzcą w kategorii dorosłych został Andrzej Czudecki , a w kategorii dzieci Aleksandra Skrzypek z SP nr2. Wyniki  tegorocznego dyktanda w którym zostaną wyłonieni zwycięzcy  w trzech kategoriach : szkoły podstawowe –klasy 4-6, gimnazja – klasy 1-3 oraz dorośli znane będą za tydzień. Fundatorami nagród dla zwycięzców są: Urząd Miejski, Rada Rodziców SP 2, T.C. Dębica i Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” .

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.