Previous
Next
Previous
Next

Pożar traw w Grabinach

IMG_1260Gorący piątek mieli wczoraj strażacy, głównie z OSP. W Grabinach kilka jednostek straży pożarnej gasiło pożar traw. Prawdopodobnie zostały one podpalone.
Słup dymu był widoczny z odległości kilkunastu kilometrów. W okolicach żwirowni w Grabinach ktoś prawdopodobnie podpalił kilkunastohektarową łąkę, która w znacznej części porośnięta była również trzciną. Ogień błyskawicznie objął ogromny teren i do gaszenia pożaru konieczne były coraz większe siły. Pożar udało się opanować po kilku godzinach walki. Strażacy w ostatnich dniach wielokrotnie wyjeżdżali do płonących traw. Dzisiejsza deszczowa pogoda z pewnością ograniczy skalę tego zjawiska, ale od wielu lat na wiosnę trawy płoną i z pewnością płonąć będą w kolejnych latach.

Podziel się z innymi

Shares

Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.