Previous
Next
Previous
Next

Mamy Mistrzów Ortografii 2014

mistrz ortografii 10214 marca o godz. 12.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się uroczyste ogłoszenie laureatów Dębickiego Dyktanda 2014 pod patronatem burmistrza miasta Dębicy. Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych został Jakub Trojan ze Szkoły Podstawowej nr 3, w kategorii miejskich gimnazjów najlepsza okazała się Katarzyna Wójtowicz z Miejskiego Gimnazjum nr 2, natomiast w kategorii dorosłych zwyciężyła Beata Czarnecka.
W kategorii szkół podstawowych świetnie wypadła Szkoła Podstawowa nr 3 której uczeń Jakub Trojan zwyciężył w tej kategorii, a Kacper Wygonik zajął III miejsce. II miejsce w tej kategorii przypadło Sarze Wójcik z SP nr 10. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Katarzyna Wójtowicz z MG 2, II miejsce zajęła Izabela Czuchra z MG 3, natomiast III lokatę uzyskała Magdalena Mróz również z MG3. Wiele emocji wśród zgromadzonych na sali sesyjnej wywołało oczekiwanie na ogłoszenie laureatów w kategorii dorosłych. Zwyciężczynią i przez najbliższy rok posiadaczką tytułu Mistrza Ortografii Miasta Dębicy okazała się Beata Czarnecka, II miejsce zajęła Ludmiła Szewczyk, natomiast III wspólnie Joanna Kisiel i Andrzej Czudecki.
Jak podkreślali organizatorzy tegorocznego dyktanda Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty i Małgorzata Piękoś, dyrektor SP2 , współautorka tekstu dyktanda tegoroczny tekst sprawił uczestnikom więcej trudności, niż ten który pisali w roku ubiegłym. Nie było bezbłędnie napisanych prac. Okazało się, że wiele osób popełniło np. błąd zapominając o cudzysłowie i dużej literze przy sformułowaniu „Szkolny słownik geograficzny” oraz więcej było błędów przy wyrazie „nie” pisanym razem lub rozdzielnie np. „nieobce” .
Zwycięzcom i laureatom tegorocznego dyktanda okolicznościowe statuetki wręczył burmistrz Paweł Wolicki , a gratulacje złożyli zastępcy burmistrza Mariusz Trojan i Jerzy Gągała. Nagrody w imieniu sponsorów (Miejski Zarząd Oświaty, Fundacja Śnieżki Twoja Szansa oraz T.C. Dębica) wręczyła Monika Garduła z T.C. Dębica.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.