Previous
Next
Previous
Next

Tłum kandydatów na wójta w gminie Żyraków

raczka
Marek Rączka, wójt gminy Żyraków zapowiada, że będzie ubiegał się o wybór na następną kadencję

Marek Rączka, Józef Strojek, Bożena Osocha, Czesław Łączak, Kinga Lada – Krawczyk – to pięć nazwisk, które już przewijają się gminie Żyraków w kontekście jesiennych wyborów samorządowych. Wszystkie te osoby to potencjalni kandydaci na wójta, co wróży niezwykle zaciętą rywalizację. Generalnie starcie to odbędzie się na linii  PiS – PSL, bo z tymi partiami kojarzone są wymienieni politycy.
PiS – to oczywiście Czesław Łączak i Józef Strojek, ale jak porównuje się obu tych polityków to są to dwie raczej odmienne frakcje w tej partii. Marek Rączka to kandydat PSL. Nie wiadomo jak sklasyfikować natomiast Bożenę Osocha 0 nie jest wyraźnie określona politycznie i raczej pracuje na swój wizerunek jako ponadpartyjny fachowiec. Była zastępcą byłego wójta Krzysztofa Moskala i pozostawiła po sobie raczej dobrą opnie wśród mieszkańców. Kinga Lada-Krawczyk kojarzona jest i z PSL-em i PiS-em jednocześnie. Jej ojciec Wiesław Lada jest radnym rady Powiatu Dębickiego i dość znaczącym politykiem w PSL. Ona sama natomiast pracuje jako dyrektor biura poselskiego posła PiS Jana Warzechy.
Mówi się jeszcze o kilku innych kandydatach w wyborach na wójta w gminie Żyraków, ale póki co oni sami nie chcą jeszcze ujawniać się ze swoimi zamiarami.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.