Biesiada ze słowem

IMGP05277 kwietnia br. w Domu Kultury „Śnieżka” odbył się finał XIV Biesiady Literackiej- Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Literackiego, którego tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem „Ekologiczny zawrót głowy- ekologia ponad wszystko”.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie z 33 szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Uczniowie podzieleni zostali na 4 kategorie: klasy 0-I, II, III oraz IV-VI.
Konkurs recytatorski oceniała komisja artystyczna w składzie: Robert Chodur, Izabela Ceglarz i Beata Szukała. Po obradach jury ogłosiło wyniki konkursu:
Klasy 0-I:
I miejsce – Dominik Osika – SP nr 8 w Dębicy
II miejsce – Alicja Wojnarowska – SP nr 5 w Dębicy
III miejsce – Małgorzata Sobota – SP nr 6 w Mielcu
Wyróżnienie: Milena Wójcik – SP nr 9 2 Dębicy
Klasy II:
I miejsce – Jagoda Stanek – SP nr 5 w Dębicy
II miejsce – Katarzyna Stelmach – SP nr 12 w Dębicy
III miejsce – Katarzyna Derlęga – SP w Zasowie
Wyróżnienia: Aleksandra Bańdur – SP w Łękach Górnych, Liliana Ostrowska – SP nr 9 w Dębicy
Klasy III:
I miejsce – Weronika Chmura – SP w Woli Wielkiej
II miejsce – Michał Jarząb – ZS w Nagawczynie
III miejsce – Marytna Josypów – SP 11 w Dębicy
Wyróżnienia: Lena Cieśla – SP nr 12 w Dębicy, Natalia Młodnicka – SP nr 5 w Dębicy, Tomasz Jasiński – SP nr 6 w Mielcu
Klasy IV-VI:
I miejsce – Wojciech Królikowski – SP nr 3 w Mielcu
II miejsce – Julia Nowak – ZS w Pustyni
III miejsce – Michalina Strzałka – SP nr 12 w Dębicy
Wyróżnienia: Kinga Kapinos – SP nr 1 w Mielcu, Adrianna Helowicz – SP nr 1 w Mielcu, Adrianna Majewska – SP nr 3 w Mielcu
 
W konkursie literackim z klas IV-VI jury, w składzie: Robert Chodur, Izabela Ceglarz i Anna Król, nagrodziło następujących autorów wierszy: I miejsce zajęli Bartłomiej Maź (Zespół Szkół w Brzeźnicy) oraz Daniel Gawlik (SP w Stobiernej), II miejsce: Kalina Rokosz (SP nr 1 w Mielcu) oraz Anna Kozioł (SP w Łękach Dolnych) , III miejsce: Julita Pleban (Zespół Szkół w Zasowie), Karolina Brydak (SP nr 5 w Rzeszowie). Wyróżniono 4 wiersze – Dawida Szynala (ZS w Nagawczynie), Aleksandry Kabary (SP w Radomyślu Wielkim), Kamili Pyskaty (SP nr 9 w Dębicy) oraz Julii Pietruchy (SP nr 12 w Dębicy).
 
W tym dniu miało również miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. zorganizowanego przez Organizację Odzysku EKO ŚWIAT pt.”Recykling a środowisko naturalne”. Najciekawsze prace nagrodziło jury w składzie: Grażyna Jałowiec i Anna Pyrchla- nauczyciele plastycy z ZS nr 1 w Dębicy oraz Mariola Zając z Galerii MOK w Dębicy.
1 miejsce zajęli: Kamil Hosaja (SP nr 12 w Dębicy) oraz Martyna Krajciewicz (SP nr 11 w Dębicy, 2 miejsce zajęli: Norbert Dziurgot (SP nr 112 w Dębicy) i Aleksandra Fortuna (SP nr 10 w Dębicy), 3 miejsce zajęli: Natalia Kłusek (SP nr 12 w Dębicy) i Magdalena Zych (SP nr 11 w Dębicy). Wyróżnienia zdobyli: Wiktoria Pluta (SP nr 10 w Dębicy), Milena Ozga (SP nr 12 w Dębicy) oraz Maja Pawełek (SP nr 12 w Dębicy)
 
Biesiadę Literacką uświetniła obecność honorowych patronów konkursu: Pawła Wolickiego, burmistrza miasta, jego zastępcy Mariusza Trojana, a także Ireneusza Kozaka, dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty. Stronę artystyczną zapewniła Szkoła Podstawowa nr 12, z której dzieci z klasy I przedstawiły zabawną i pełną przygód historię Calineczki.
Organizatorami tegorocznej edycji konkursu byli: Szkoła Podstawowa Nr 12 w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz Eko- Świat, Organizacja Odzysku S.A.

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.