Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Z książką za pan brat!

ksiazki_1Detektywi, smoki, sędziowie, wróżki, przestępcy, kochankowie i wrogowie. Wszystkie te postacie jak i wiele innych były przez ostatni rok bliskie harcerzom z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego. Stało się to za sprawą konkursu czytelniczego ogłoszonego rok temu przez komendę szczepu a rozstrzygniętego w sobotę 29.03.2014r.
Zasady były bardzo proste – harcerze czytali książki i zgłaszali drużynowym przeczytane pozycje. Po roku czasu dane o czytelnictwie harcerzy 7 Szczepu dostały podsumowane i ogłoszono wyniki konkursu. Zwyciężyła Katarzyna Krzyżak z 12 DDSH „Groń”, drugie miejsce zajęła Zuzanna Grecka z 8 DDH „Improwizacja”, a trzecie miejsce przypadło Natalii Lewickiej z 5 DDW „Sprzysiężeni”. Zwyciężczynie oprócz pamiątkowych dyplomów, które otrzymał każdy uczestnik, dostały także bony prezentowe uprawniające do zakupu książek w sieci Empik. Komenda szczepu wyróżniła workiem słodyczy 26 DH NS „Iskry” – drużynę, która najaktywniej włączyła się w konkurs. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt osób – od uczniów szkół podstawowych do kadry instruktorskiej – przeczytano 520 książek, co dało łączną liczbę ok. 155 000 stron.
Celem konkursu było promowanie czytelnictwa i zachęcanie harcerzy do sięgania nie tylko po lektury szkolne, ale także po inne pozycje literaturowe. Kadra szczepu uznała takie działanie za zasadne wobec docierających ciągle informacji o zapaści czytelniczej wśród Polaków – harcerze z 7 Szczepu pokazali, że to nie do końca prawdziwe dane i czytelnictwo nie umarło – przynajmniej wśród dębickiej młodzieży.
Konkurs podsumowano w sobotę 29.03.2014r. tuż przed rozpoczęciem gry terenowej, przygotowanej przez 55 DDSH „Gawra” pod wodzą Przemysława Kujawskiego, dla pozostałych drużyn 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti”. Siedemdziesiąt osób przy słonecznej, wiosennej pogodzie mierzyło się z różnorodnymi zadaniami sprawnościowymi, logicznymi i zespołowymi. W grze zwyciężyła reprezentacja 8 DDH „Improwizacja” w nagrodę otrzymując słodkie podarunki, a wszyscy harcerze zakończyli grę wspólnym ogniskiem.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.