Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

MŁODZI – PIERWSI DO WALKI Z CZERNIAKIEM

Obraz_007Pod takim hasłem w ramach Światowego Dnia Zdrowia i Dnia Walki z Czerniakiem 7 kwietnia 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie została zorganizowana konferencja poświęcona badaniom i profilaktyce nowotworów skóry. W pierwszej części spotkania uczestnicy wysłuchali wykładu na temat diagnostyki czerniaka oraz sposobów zapobiegania zachorowalności na ten typ nowotworu, wygłoszonego przez Barbarę Mach – lekarza dermatologa z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie.
W drugiej części spotkania głos zabrali uczniowie z podkarpackich szkół, którzy licznie przybyli na konferencję. Ich zadaniem było przedstawienie prezentacji multimedialnych poruszających tematykę walki z rakiem oraz propagowanie zasad zdrowego stylu życia. Gminę Dębica reprezentowała Aleksandra Chłopek – uczennica z Zespołu Szkół w Podgrodziu. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem konkursu i wręczeniem nagród. Wśród zwycięzców znalazł się Sebastaian Balasa z podgrodzkiego gimnazjum, który został wyróżniony w kategorii na hasło przewodnie konferencji ; „NIE SMAŻ SIĘ NA SŁOŃCU JAK MIĘSO Z KURCZAKA, BO POWRÓCISZ Z PLAŻY ZE ZNAKIEM CZERNIAKA“.Opiekunem naszych uczniów była nauczycielka języka polskiego – pani Anna Chojnacka. Celem zorganizowanej akcji było zwrócenie uwagi na problem czerniaka, poszerzenie wiedzy na jego temat i zachęcenie Polaków do systematycznej profilaktyki. Czerniak jest jedną z najgroźniejszych zmian nowotworowych skóry, jednak gdy zostanie zdiagnozowany odpowiednio wcześnie, jest wyleczalny w 90 procentach przypadków.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.