Previous
Next
Previous
Next

Koncert Charytatywny „Pomocne dłonie”

KONCERT ELA ORKISZ 278Z inicjatywy pani Ewy Polansky Bąk urodzonej w Górze Motycznej, a obecnie mieszkającej w Nowym Jorku właścicielki Fundacji Rodzinnej Adama M. Bąka, w niedzielę 13 kwietnia w kościele parafialnym w Górze Motycznej odbył się koncert charytatywny „Pomocne dłonie”.
Niedziela Palmowa rozpoczyna okres Wielkiego Tygodnia. Czas szczególnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to także czas, kiedy nie możemy zapominać o ludziach chorych, potrzebujących naszej pomocy. O tym, że nie brakuje ludzi o wrażliwych, otwartych sercach, gotowych nieść pomoc najbardziej potrzebującym mogliśmy się przekonać uczestnicząc w niezwykłym i wzruszającym koncercie, przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Górze Motycznej i uczniów Szkoły Podstawowej
w Woli Wielkiej.
Organizatorami akcji byli ks. proboszcz Marian Górowski oraz panie Urszula Dydo i Małgorzata Żabicka, dyrektorki wyżej wymienionych szkół. Podczas koncertu zbierano fundusze na leczenie i rehabilitację pani Elżbiety Orkisz. Przed każdą mszą św. gimnazjaliści ze szkoły w Górze Motycznej zbierali datki do puszek. Licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz zaproszeni goście: wójt Gminy Żyraków pan Marek Rączka, radna wsi Woli Wielkiej pani Maria Bodzioch, pani sołtys Agata Dziedzic oraz pani sołtys Danuta Sujdak, radny powiatu dębickiego pan Stanisław Przetacznik wysłuchali pięknego programu słowno – muzycznego w wykonaniu uczniów obu szkół.
Mottem programu były słowa Antoine de Saint – Exupéry „Dobrze widzi się tylko sercem”. Złożyły się na niego poruszające wiersze, piosenki i scenki o miłości, przyjaźni, życzliwości do drugiego człowieka. Uczniowie przekonywali nas, że nie ma nic wspanialszego niż pomoc drugiemu człowiekowi. Pomaganie innym wzmacnia nasze poczucie sensu życia, daje radość i satysfakcję, pomaga odkrywać piękno życia i cenić talenty otrzymane od Boga. Żyć to znaczy otworzyć całe swoje serce drugiemu człowiekowi, oddać się bez reszty tym, którzy tego potrzebują, dać im radość swoich oczu, ciepło swoich słów, pomoc swoich rąk.
Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a w oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia.
Organizatorzy dziękują Inicjatorce pani Ewie Bąk oraz wszystkim Uczestnikom Koncertu.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.