Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ruch Integracji Społecznej o DK Kosmos

risNa profilu FB Ruchu Integracji Społecznej pojawił się wpis dotyczący sprawy Domu Kultury Firmy Oponiarskiej, popularnie zwany „Kosmosem”. Przytaczamy jego treść poniżej.
„W Dębicy pojawił się problem dotyczący miejsca, gdzie w ciągu najbliższych dwóch lat będzie można prowadzić i prezentować działalność kulturalną. Dom Kultury MORS za ciężkie miliony ma iść do remontu [czy to jest mądre czy głupie posunięcie…, to za kilka miesięcy ocenią wyborcy], Dom Kultury ŚNIEŻKA praktycznie nie spełnia żadnych przyzwoitych norm związanych z organizacją widowisk. Co robić? Ano, jak trwoga, to do Boga. W tej roli wystąpiła Firma Oponiarska [instytucja prywatna], która godziła się wynająć, prawdę mówiąc zupełnie jej zbędny, Dom Kultury i kino KOSMOS dla miasta. Piękny i szlachetny gest. Tylko pytanie, co dalej? Czy nie prościej byłoby zakupić ten budynek dla ogólnej użyteczności publicznej? I nie, nie miasto to powinno zrobić. Jest taki samorząd w powiecie, który powinien być „czapką” dla pozostałych samorządów. Wiecie o którym myślę? Nie, nie zgadniecie. Jest tak dobrze zakonspirowany, że trudno go zauważyć, a co dopiero znaleźć. Ruch Integracji Społecznej odwołuje się zatem do własnych Postulatów. W punkcie 4. głosimy „Wspólna polityka samorządów powiatu w celu wykorzystywania obiektów kulturalnych, oświatowych i sportowych oraz koordynowanie wspólnych przedsięwzięć. Powiat jako partner wszystkich gmin w promowaniu zajęć dodatkowych.” Uważamy, że to Starostwo Powiatowe powinno wystąpić do Firmy Oponiarskiej z propozycją przejęcia tego obiektu i pomagać samorządom, które nie mają tej klasy obiektu do swojej dyspozycji. Łatwiej byłoby utrzymać tego typu obiekt, gdyby wszystkie samorządy utrzymywały go wspólnie, aniżeli każdy wychodziłby z założenia, że „szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie”. Bo w naszym lokalnym wydaniu wygląda to często po prostu żałośnie. Zgoda i współpraca buduje, niezgoda i sobiepaństwo rujnuje. Najwyższy czas, by ludzie w naszym powiecie to zrozumieli.”

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.