Previous
Next
Previous
Next

Dotacja dla Miejskiego Żłobka w Dębicy.

Rysunek1Blisko 300 tysięcy złotych dotacji na Miejski Żłobek otrzyma Miasto Dębica w ramach programu „Maluch” realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W ramach tych funduszy wyremontowane zostaną następne pomieszczenia i uruchomiona kolejna grupa żłobkowa.
Miasto Dębica na realizację opieki na poziomie żłobkowym przeznaczy w tym roku ogółem 437 tysięcy złotych z czego prawie 300 tysięcy pochodzić będzie z rządowej dotacji. W ramach tego projektu zostaną wyremontowane kolejne pomieszczenia żłobka na parterze budynku przy ul. Sienkiewicza. Powstaną tam sala zabaw, sypialnia, gabinet dla pielęgniarek, pomieszczenie dla personelu oraz łazienki. Rozpoczęcie prac remontowych zaplanowane zostało na okres wakacyjny. „Fundusze z dotacji zostaną także przeznaczone na zakup zabawek i pomocy naukowych dla maluchów. Dodatkowo utworzona zostanie nowa, czwarta już grupa żłobkowa w której opiekę znajdzie 14 dzieci” – mówi Małgorzata Minorczyk, dyrektor Miejskiego Żłobka w Dębicy. Do opieki nad nowo przyjętymi do żłobka maluchami zatrudnione zostaną trzy nowe osoby. Uruchomienie nowej grupy żłobkowej zaplanowano na październik br.
Miejski Żłobek przy ul. Sienkiewicza w Dębicy jako odrębna jednostka funkcjonuje od 1 lutego 2012 roku. Sukcesywnie oddawane są do użytku w tym budynku nowe pomieszczenia i tworzone nowe grupy żłobkowe. We wrześniu 2012 roku po remoncie kolejnego pomieszczenia na piętrze budynku stworzona została kolejna, trzecia już grupa do której przyjęto 24 dzieci. W październiku 2013 roku po pozyskaniu na działalność żłobka parteru budynku rozpoczęty został remont kolejnych pomieszczeń z których pierwsze oddane zostały do użytku pod koniec 2013 roku, a następne wraz z utworzeniem czwartej już grupy żłobkowej która rozpoczęła działalność 1 lutego 2014 roku. Opiekę w niej znalazło 24 dzieci. Obecnie opieką w Miejskim Żłobku objętych jest 99 dzieci.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.