Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dzień Flagi w Miejskim Przedszkolu nr 12 w Dębicy

IMG_2435We wtorek 29 kwietnia 2014r. W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Flagi (2 maj) oraz 10-lecie przystąpienia do Unii Europejskiej (1 maj). W sali grupy V zgromadziły się dzieci z wszystkich przedszkolnych grup. Sześciolatki przedstawiły program artystyczny, w którym wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy, recytowały patriotyczne wiersze oraz przypomniały wszystkim ,że „wszyscy Polacy to jedna rodzina starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna (…)”.

Celem obchodów Dnia Flagi było uświadomienie przedszkolakom, że obchodzenie świąt narodowych jest ważnym elementem życia społecznego i narodowego. Dzięki temu jest podtrzymywana tradycja i pamięć historyczna umożliwiająca młodym Polakom identyfikowanie się ze swoim narodem.

Następnie każda z przedszkolnych grup zaprezentowała ciekawostki dotyczące wybranego kraju należącego do Unii Europejskiej oraz flagę narodową tegoż kraju. Grupa I zaprezentowała Danię i zagadki o baśniach Andersena oraz duńskie ciasteczka, grupa II przedstawiła Irlandię, „Słoneczka” zatańczyły irlandzki taniec, powiedziały kilka podstawowych słów po irlandzku oraz zaprezentowały nietypową piłkę do rugby; grupa III przedstawiła tradycyjne stroje oraz muzykę do flamenco, hiszpańskie drużyny piłkarskie FC Barcelona i Real Madryt, postać Zorro oraz charakterystyczne owoce- pomarańcze. Dzieci z grupy IV zaprezentowały Francję, zaśpiewały francuską piosenkę, podczas której dzielnie pracował artysta malarz oraz pokaz mody francuskiej w rytm francuskich przebojów. Grupa V prezentowała Italię, czyli Włochy, dzieci przywitały się w języku włoskim i zaprezentowały dwie piosenki po włosku w formie wokalnej („Lasciate mi cantare”) i tanecznej („Zuppa Romana).Podczas poszczególnych prezentacji wszyscy dobrze się bawili i mamy nadzieję, że wiedza dzieci została wzbogacona o wiele ciekawostek na temat wyżej wymienionych krajów. Podczas zajęć popołudniowych dzieci z grupy „Kropelek” bawiły się w włoskich kucharzy, przyrządzali włoską pizzę w zabawie według swojego pomysłu, a także prawdziwe serowe koreczki, które następnie chętnie pałaszowały.

Podczas codziennego spaceru dzieci z wszystkich przedszkolnych grup maszerowały dumnie z wykonanymi przez siebie flagami, a następnie rozdawały je przechodniom.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.