Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Edward Brzostowski. Właściciele akcji Igloopolu powinni domagać się odszkodowań od państwa.

IMG_9511Edward Brzostowski, twórca Igloopolu uważa, że posiadacze akcji Kombinatu powinni domagać się od państwa odszkodowań.  -Wypłacamy odszkodowania Żydom za ich majątek i płacimy za utracone mienie w czasie wojny lub wywłaszczone po niej. A majątek Igloopolu istnieje i przynosi dochody. Właścicielom akcji należy się odszkodowanie za utracone dochody i wypłata dywidend – uważa były wicemister.
Kombinat Rolniczo – Przemysłowy Igloopol pod koniec swojego istnienia został przekształcony w spółkę akcyjną. 35 % akcji posiadał państwo, pozostała część trafiła między innymi do klubów sportowych, spółdzielni mieszkaniowych i pracowników.
To była pierwsza w powojennej Polsce spółka akcyjna – mówi Edward Brzostowski.  Igloopol rozgrabiono, ale znaczna część majątku wciąż pozostaje w rękach państwa i przynosi dochód. Wobec tego współwłaściciele Igloopol -u jakimi są posiadacze akcji byłego Kombinatu powinni otrzymać dywidendę z tego tytułu.
Brzostowskiemu chodzi o tę część majątku, która jest w posiadaniu między innymi Agencji Nieruchomości Rolnych.
Wiele osób wciąż żyje z majątku Igloopolu – dodaje Brzostowski. Ziemia i budynki przejęte przez państwo są dziś dzierżawione i przynoszą dochód. Wiele nieruchomości zostało sprzedane. Uważam, że właściciele akcji Igloopolu powinni otrzymać z tego tytułu wypłatę dywidendy. Polska wypłaca odszkodowania Żydom za ich majątek pozostawiony w Polsce, płacimy za majątki zabrane podczas powojennej reformy rolnej a czemu nie mamy zapłacić za majątek ich właścicielom. Majątek byłego Igloopolu wciąż istnieje i przynosi dochód, są też jego właściciele – posiadacze akcji. Zarządza nim państwo Polskie. A więc posiadaczom akcji należą się wypłaty odszkodowań – uważa Edward Brzostowski.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.