Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Lirycznie i abstrakcyjnie

strzyżBywalcy Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy mają ostatnio szczęście do dobrych malarskich wystaw abstrakcyjnych. Obecna prezentacja Niny Rostkowskiej z Krosna uzupełniona zdjęciami dębiczanina Marcina Strzyża na pewno nie zawiedzie sympatyków dobrej sztuki.
Nina Rostkowska jest doświadczoną artystką. Mieszka w Krośnie, gdzie jest kuratorką wystaw w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza oraz pedagogiem i instruktorem autorskich warsztatów artystycznych. Prowadzi też Otwartą Pracownię dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Magisterium w pracowni prof. Mariana Stelmasika. Od 27 lat prowadzi bardzo interesujący projekt plastyczny. W kolejnych dniach swojego życia maluje abstrakcyjny dziennik. Zapisuje w nim historię o świecie, emocjach i kolejnych dniach swojego życia.

Marcin Strzyż prezentuje swoje fotografie w Galerii Debiutów. Jego wystawa nosi tytuł: „Lubię szeptać Ci słowa” i jest cytatem z wiersza Bolesława Leśmiana. Swoje fotografie Marcin Strzyż stylizuje na zdjęcia z lat 20 i 30. Modeli fotografował na krakowskim Kazimierzu oraz zapomnianych miejscach w Dębicy.
Marcin Strzyż jest studentem grafiki w krakowskiej Policealnej Szkole Technologii Informatycznych. Wystawa w Galerii Sztuki MOK jest jego debiutem i pierwszym spotkanie z publicznością. Do tej pory prezentował swoje fotografie jedynie w Internecie.
Obie wystawy oglądać można jeszcze przez trzy tygodnie. Galeria Sztuki MOK mieści się przy ulicy Akademickiej 8 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 14.00 i w niedziele od 13.00 do 17.00. Wstęp wolny

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.