Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pierwsze solary już w czerwcu

solaryPo skomplikowanej i długiej procedurze przetargowej oraz wyborze wykonawcy ruszają prace związane z instalacją systemów solarnych (środki na ten cel zostały pozyskane w ramach projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki” współfinansowanego ze środków Szwajcarsko- Polskiego Programu Współpracy, koszt dofinansowania w ramach Projektu wynosi 75%) . Cena instalacji uzyskana w wyniku przetargu jest średnio o 25 % niższa niż szacowano w założeniach projektu w związku z czym wysokość wpłaty własnej mieszkańca uległa znacznemu obniżeniu. W związku z czym wpłata własna mieszkańca w związku z uczestnictwem w projekcie wynosi:
– instalacja typu A ( od 1 do 3 osób) 2.494,80 zł
– instalacja typu B ( od 4 do 5 osób) 2.845,15 zł
– instalacja typu C ( powyżej 5 osób) 3.242,16 zł
W ciągu najbliższych 4 miesięcy tj. od czerwca do września instalacje solarne zamontowane zostaną w pierwszych 63 gospodarstwach z terenu Gminy Dębica (o terminie instalacji systemów solarnych decyduje kolejność podpisywanych umów), pozostałe instalacje solarne zostaną zamontowane w dalszej kolejności. W sumie z terenu gminy skorzysta z programu 375 gospodarstw.
Dla mieszkańców gminy, którzy podpisali umowy na montaż systemów solarnych wiąże się to z koniecznością podpisania aneksu do umowy (o sposobie i terminie podpisania aneksów oraz dokonania wpłaty mieszkańcy zostaną poinformowani). Gospodarstwa w których w pierwszej kolejności zamontowane zostaną solary, będą mogły korzystać z ciepłej wody juz w najblizsze wakacje. Więcej informacji na temat projektu uzyskać można w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Dębica ul. Stefana Batorego 13 pok. 35
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.