Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Spiętrza się Grabinianka u ujścia do Wisłoki.

IMG_3301Do koryta Grabinianki przy jej ujściu do Wisłoki ma miejsce spiętrzenie wody. Poziom Wisłoki jest większy niż jej dopływu i  woda z Grabinianki nie wpływa do Wisłoki lecz zostaje zatrzymana w swoim korycie. Dodatkowo wody Wisłoki wlewają się do koryta Grabinianki.
Sytuacja przy samym ujściu Grabinianki nie jest groźna, bo od czasu ostatniej powodzi wybudowano tam wał ziemny i okolica może czuć się bezpieczna, przynajmniej z tej strony. Nie są również zagrożone tereny w górnym biegu rzeki w Straszęcinie i Grabinach. Rzeka, chociaż poziom wody jest podniesiony,  jest dużo poniżej stanu ostrzegawczego.  Spiętrzenie w okolicach ujścia jest spowodowane różnicą poziomów pomiędzy obiema rzekami.  Poziom Wisłoki jest wyższy niż Grabinianki i to wody Wisłoki wlewają się do koryta  jej dopływu powodując lokalne spiętrzenie. Póki co wody te nie zagrażają siedzibom ludzkim.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.