Wisłoka w Dębicy przekroczyła stan alarmowy. Strażacy budują wał na Zawierzbiu.

IMG_3328Wisłoka w Dębicy przekroczyła stan alarmowy. Poziom rzeki przekroczył 623 cm. Na Zawierzbiu strażacy budują wał przeciwpowodziowy.
Wisłoka na terenie Dębicy zaczyna występować z koryta. O godzinie 14.09 poziom rzeki przekroczył 623 cm i o 23 cm przekroczył stan alarmowy. Po drugiej stronie rzeki, na Zawierzbiu trwa wyścig z czasem. Strażacy budują tam wał przeciwpowodziowy. To zwykły wał ziemny, od strony rzeki wyłożony grubą folia i teraz umacniany workami z piaskiem. Przy jego budowie pracują strażacy ochotnicy, nie tylko z gminy  Żyraków, ale również sąsiednich miejscowości.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.