Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębica Liderem Eksportu Podkarpacia! Wyróżnienia „Złotej Setki Podkarpacia” dla Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Logo oponiarskaKolejny rok z rzędu Firma Oponiarska Dębica S.A. została Liderem Eksportu w zestawieniu Największych Przedsiębiorstw Podkarpacia. W dorocznym Rankingu ,,Złotej Setki”, dębicki producent opon zdobył również wyróżnienia w kategoriach: zysk netto, udział eksportu w sprzedaży, wielkość zatrudnienia oraz najwyższa kapitalizacja giełdowa.
Firma Oponiarska Dębica S.A. uplasowała się na czwartej pozycji w ogólnej kategorii przychody netto ze sprzedaży wśród „100 Największych Przedsiębiorstw Regionu Podkarpackiego”. Dębicka Spółka została doceniona w pięciu spośród siedmiu kategorii plebiscytu, tzw. ,,Złotych Dziesiątek” najlepszych firm regionu. Po raz trzynasty z rzędu Spółka obroniła tytuł lidera eksportu. Drugie miejsce zdobyła w kategorii najwyższa kapitalizacja giełdowa, również drugie miejsce w kategorii wielkość zatrudnienia, czwarte miejsce w kategorii zysk netto i szóste miejsce za udział eksportu w sprzedaży.
„Tytuł Lidera Eksportu oraz zdobyte wysokie pozycje w kolejnych pięciu kategoriach, stanowią potwierdzenie silnej pozycji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. zarówno jako producenta nowoczesnych opon, ale także kluczowego pracodawcy Podkarpacia. Spółka jest jednym z największych producentów opon marek Goodyear, Dunlop, Fulda dla koncernu Goodyear, dzięki któremu opony z Dębicy można spotkać na drogach całego świata. Z kolei opony rodzimej marki Dębica, dzięki bardzo dobrej jakości przy jednocześnie konkurencyjnej cenie, są najczęściej wybierane przez polskich kierowców” – powiedział Stanisław Cieszkowski, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
Listę czołowych przedsiębiorstw regionu czyli, Ranking ,,Złota Setka Podkarpacia” oraz ,,Złote Dziesiątki” już od trzynastu lat przygotowuje Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie, a od ośmiu lat we współpracy z dziennikiem ,,Gazeta Codzienna Nowiny”.
Wysoka pozycja w rankingu „Złotej Setki Podkarpacia” jest następną wśród nagród i wyróżnień, które Spółka ostatnio otrzymała. W 2014 roku po raz kolejny Firma Oponiarska Dębica S.A., wraz z innymi spółkami z Grupy Goodyear Polska, otrzymała certyfikat Top Employers, przyznawany co roku przez międzynarodowy Top Employers Institutetym firmom, które prowadzą najlepszą politykę personalną. Z kolei, według rankingu „Lista 500” przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”, Firma Oponiarska Dębica S.A., z wielkością eksportu wynoszącą ponad 88 proc. całości wartości sprzedaży w 2013 roku, należy do grona największych polskich eksporterów. Spółka w ostatnich czterech latach awansowała również w zestawieniu ogólnym największych polskich przedsiębiorstw aż o 50 miejsc, z 213. pozycji w 2009 roku na miejsce 163. w 2013 roku.
W 2013 roku marka Dębica zajęła 5. pozycję wśród najczęściej wybieranych marek w Polsce i 14. miejsce wśród najmocniejszych marek produktów niespożywczych oraz pierwszą wśród producentów opon w Polsce w ‘X rankingu Polskich Marek’ dziennika „Rzeczpospolita”.
Ponadto, w ubiegłym roku Firma Oponiarska Dębica S.A. znalazła się na 54. miejscu rankingu 100 najszybciej rozwijających się spółek giełdowych, prestiżowego magazynu ekonomicznego „Forbes”. Spółka otrzymała ogólną ocenę 5,14, tym samym wyprzedzając tak znane firmy, jak PZU, KGHM, Pekao, czy InterCars. Spółka otrzymała także wyróżnienie konsumentów. Opony marki Dębica zdobyły najwyższą liczbę wskazań w ogólnopolskim badaniu postaw i preferencji konsumenckich „Dobry Produkt 2012”. Badanie przeprowadziła Redakcja ‘Forum Biznesu’, dodatku do ‘Dziennika Gazety Prawnej’. W 2013 roku Spółka zajęła także 46. pozycję wśród 400 największych przedsiębiorstw w Polsce, które zostały wytypowane do Rankingu firm przemysłowych, który został przygotowany wspólnie przez wywiadownię gospodarczą Bisnode D&B Polska oraz tygodnik „Gazeta Finansowa”. Podstawowym kryterium zestawienia były przychody przedsiębiorstw osiągnięte w 2012 roku.
Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.