Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Diecezja tarnowska ma 31 nowych kapłanów

00000000000000000Diecezja tarnowska ma 31 nowych kapłanów. Święceń udzielił diakonom biskup tarnowski Andrzej Jeż. Sobotnie uroczystości w bazylice katedralnej zgromadziły biskupów pomocniczych, kapłanów, alumnów, siostry zakonne oraz rodziny i przedstawicieli parafii neoprezbiterów.
„Trudno opisać słowami to co się czuje, wielka radość z tego, że jest się kapłanem, posłanym do ludzi. Można Chrystusa głosić całym sercem. Dziś trzeba być otwartym i szczerym kapłanem” – mówi ks. Maciej Igielski.
Nie lękajcie się świata – mówił do nowych kapłanów, biskup tarnowski Andrzej Jeż. W homilii wskazywał też, że posługę kapłańską powinna charakteryzować stała wewnętrzna gotowość do niesienia innym Osoby Jezusa Chrystusa i przepowiadania radości Ewangelii.
Bp Andrzej Jeż mówił również o potrzebie wnoszenia w przestrzeń życia ludzi daru pocieszenia, pomocy i błogosławieństwa.
„W waszej codziennej posłudze staniecie przed ludźmi przygniecionymi brzemieniem różnych trosk i zmartwień; będziecie odwiedzać ludzi doświadczonych krzyżem choroby, starości, cierpienia i odrzucenia. Okazujcie im zawsze miłość, szacunek i troskę Kościoła, bo w nich cierpi, choruje i czeka nasz Pan Jezus Chrystus. Miłość miłosierna jest największą siłą przemieniającą świat i ludzkie serca. Ona wydobywa z nas to, co najlepsze i najszlachetniejsze” – dodał kaznodzieja.
W niedzielę w parafiach nowych kapłanów odbędą się uroczyste prymicje.
Ewa Biedroń

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.