Previous
Next
Previous
Next

II Gminny Konkurs Historyczny ”Gmina Dębica – nasza mała ojczyzna. Przeszłość i teraźniejszość”.

ccccccccccccccccccccccc5 czerwca uczniowie z 11 szkół wraz z opiekunami wzięli udział w II Gminnym Konkursie: ”Gmina Dębica – nasza mała ojczyzna. Przeszłość i teraźniejszość” który został zorganizowany przez nauczycieli historii Zespołu Szkół w Stobiernej. Konkurs adresowany był do uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej. Jego główne cele to popularyzowanie wiedzy historycznej, zachęcanie do poznawania przeszłości swojej „małej ojczyzny”, zachowanie pamięci o dokonaniach najważniejszych postaci związanych z historią regionu oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów i promowanie ponadprzeciętnej wiedzy. 
W zmaganiach oprócz gospodarzy – Stobiernej, wzięły udział dwuosobowe zespoły z 10 szkół: Zawady, Stasiówki, Podgrodzia, Latoszyna, Gumnisk, Brzeźnicy, Głobikowej, Pustkowa, Pustyni i Nagawczyny. Konkurs składał się z dwóch etapów: najpierw uczestnicy rozwiązywali test pisemny, a następnie wykonywali pracę plastyczną. Polegała ona na przedstawieniu w formie graficznej, za pomocą dowolnej techniki obiektu położonego na terenie gminy. Obiekty te trafiały do każdej drużyny w drodze losowania. Zanim jednak rozpoczęły się zmagania, dzieci i ich opiekunowie wysłuchali ciekawego wykładu Pana Macieja Rędziniak z Rzeszowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej na temat losów polskich dzieci w czasie II wojny światowej. Później rozpoczęły się zmagania konkursowe. Poziom rywalizacji był wysoki a jurorzy mieli trudne zadanie dokonania oceny prac. W końcu zwycięscy zostali wyłonieni:
I miejsce drużyna ze Stobiernej w składzie: Natalia Skórska i Kinga Ćwik,
II miejsce drużyna z Brzeźnicy: Karolina Parys i Joanna Dziedzic,
III miejsce drużyna z Nagawczyny: Maksymilian Kowalczyk i Karolina Szczudło Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, jednak wszystkim uczestnikom należą się wielkie słowa uznania za zaprezentowaną wiedzę i umiejętności plastyczne oraz zaangażowanie. Podziękowania kierujemy także do wszystkich opiekunów, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do Konkursu. Na podkreślenie zasługuje również to, iż spotkanie przebiegało w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze. Organizatorami II Gminnego Konkursu Historycznego byli: Pani Dyrektor Bożena Sztogrin, Pani Edyta Tuszyńska i Pan Tomasz Świerczek.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.